List Senatora Jacka Burego do Komendanta Policji w Lublinie

  • 18.05.2020, 11:48
  • Paulina Zeliszewska
List Senatora Jacka Burego do Komendanta Policji w Lublinie
W związku z ostatnimi wydarzeniami, Senator Jacek Bury napisał list do Komendanta Policji w Lublinie.

Szanowny Panie Komendancie,

 

Ostatnie działania Policji wobec obywateli zaczynają przypominać czasy, gdy Policja nie służyła obywatelom, a służyła władzy. Byłem obecny na sobotnim proteście w Warszawie, ponieważ nie godzę się na to co dzieje się w naszym kraju. Potraktowano mnie i innych protestujących niezgodnie z prawem. Następnie podczas mojej niedzielnej konferencji prasowej byłem obserwowany przez grupę policjantów.

W związku z powyższym na podstawie art. 19 oraz art. 20 ustawy z dnia 9 maja 1996 r. o wykonywaniu mandatu posła i senatora (Dz. U. 1996 Nr 73, poz. 350, z późn. zm.) wnoszę o:

- Przedstawienie przesłanek prowadzenia obserwacji mojej konferencji prasowej z dnia 17.05.2020 r. na Placu Litewskim w Lublinie,

- Przedstawienie podstawy prawnej prowadzenia obserwacji mojej konferencji prasowej z dnia 17.05.2020 r. na Placu Litewskim w Lublinie,

- Przekazanie wszystkich notatek, nagrań i informacji o czynnościach z działania Policji podczas mojej konferencji prasowej z dnia 17.05.2020 r. na Placu Litewskim w Lublinie.

 

 

Z wyrazami szacunku,

Jacek Bury Senator RP

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe