76. rocznica zdobycia Monte Cassino*

  • 18.05.2020, 11:14
  • Paulina Zeliszewska
76. rocznica zdobycia Monte Cassino*
18 maja 1944 r. 2. Korpus Polski zdobył Monte Cassino zatykając na jego szczycie biało-czerwoną flagę, a w południe trębacz odegrał hejnał mariacki na znak zwycięstwa.

18 maja 1944 r. 2. Korpus Polski zdobył Monte Cassino zatykając na jego szczycie biało-czerwoną flagę, a w południe trębacz odegrał hejnał mariacki na znak zwycięstwa. W tej bitwie udział wzięli także żołnierze pochodzący z Lublina i Lubelszczyzny. Blisko 20 z nich straciło w niej życie - spoczywają tam wraz z około tysiącem innych poległych na Monte Cassino, na polskim cmentarzu wojennym, otoczonym powszechnym szacunkiem Polaków w kraju i rozsianych po całym świecie.

W 76. rocznicę tego wydarzenia - w poniedziałek 18 maja br., o godz. 12.00, pod pomnikiem Bohaterom Monte Cassino przy ul. Bohaterów Monte Cassino w Lublinie zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze przez przedstawicieli władz Miasta Lublin i Województwa Lubelskiego, Wojska Polskiego, służb mundurowych oraz kombatantów. O godz. 12.30 w intencji poległych zostanie odprawiona Msza św. w Kościele oo. Franciszkanów na Poczekajce. 

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe