Konkretne wsparcie Miejskiego Urzędu Pracy dla lubelskich przedsiębiorców*

  • 13.05.2020, 15:40
  • Paulina Zeliszewska
Konkretne wsparcie Miejskiego Urzędu Pracy dla lubelskich przedsiębiorców*
14 mln zł wsparcia otrzymały firmy z Lublina. W ramach tzw. tarczy antykryzysowej Miejski Urząd Pracy w Lublinie ma do dyspozycji łącznie ponad 45 mln zł. Pomoc trafia do przedsiębiorców i pracodawców działających na terenie Lublina, którzy najczęściej zwracają się o wsparcie w postaci pożyczek z Funduszu Pracy.

14 mln zł wsparcia otrzymały firmy z Lublina. W ramach tzw. tarczy antykryzysowej Miejski Urząd Pracy w Lublinie ma do dyspozycji łącznie ponad 45 mln zł. Pomoc trafia do przedsiębiorców i pracodawców działających na terenie Lublina, którzy najczęściej zwracają się o wsparcie w postaci pożyczek z Funduszu Pracy.

Przedsiębiorcy, pracodawcy i organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o różne formy wsparcia w ramach rządowego programu. To pożyczki, dofinansowania do zatrudnienia czy prowadzonej działalności. Zdecydowana większość wniosków (ok. 90%), które wpływa do Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie zawiera różnego rodzaju błędy, dlatego pracownicy MUP w Lublinie są w stałym kontakcie z wnioskodawcami. Dodatkowo w Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie została uruchomiona specjalnie dedykowana infolinia dla przedsiębiorców i pracodawców pod numerami tel. 81 466 52 24, 81 466 52 41, 81 466 52 44, 81 466 52 57 czynna w godzinach od 8.00- 15.00 oraz wyodrębniono adres e-mail: [email protected].

Na stronie internetowej Miejskiego Urzędu Pracy dostępne są informacje o aktualnej sytuacji na rynku pracy w Lublinie i bieżących działań MUP w ramach Tarczy Antykryzysowej

Dane statystyczne:

Według stanu koniec kwietnia w Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie zarejestrowanych było 9859 osób bezrobotnych (na dzień 31.03.2020 r.: 9390 osób). W końcu marca 2020 roku wg. danych GUS stopa bezrobocia dla miasta Lublin kształtowała się na poziomie 5,1%, dla województwa lubelskiego – 7,6%, Polska- 5, 4%

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe