Nowe zasady korzystania z Orlików*

  • 06.05.2020, 09:00
  • Paulina Zeliszewska
Nowe zasady korzystania z Orlików*
Od 4 maja wszystkie kompleksy boisk Orlik zlokalizowane na terenie Miasta Lublin ponownie zostaną otwarte. Mieszkańcy będą mogli z nich korzystać od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-21.00, z uwzględnieniem godzin dla klubów sportowych, oraz w soboty i niedziele w godz. 12.00-21.00.

Od 4 maja wszystkie kompleksy boisk Orlik zlokalizowane na terenie Miasta Lublin ponownie zostaną otwarte. Mieszkańcy będą mogli z nich korzystać od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-21.00, z uwzględnieniem godzin dla klubów sportowych, oraz w soboty i niedziele w godz. 12.00-21.00.

Obiekty będą funkcjonować w oparciu o zasady określone w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, a także wytyczne Ministerstwa Sportu.

Zasady korzystania z obiektów:

  • Obowiązuje ograniczenie ilości osób korzystających z obiektu. W ramach kompleksu boisk Orlik dostępne są dla użytkowników dwa boiska (do piłki nożnej oraz boisko wielofunkcyjne). W tym samym czasie na każdym z boisk może jednocześnie przebywać nie więcej niż 6 osób i 1 trener. Limit dotyczy jedynie osób korzystających z obiektu. Nie dotyczy on osób niezbędnych do jego obsługi.
  • Liczba osób korzystających z obiektu lub sprzętu będzie na bieżąco weryfikowana.
  • Na obiektach nie ma możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego, poza toaletą.
  • Osobom korzystającym z obiektów zapewnione zostaną środki do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego. Przebywając na obiekcie, nie ma obowiązku zakrywania twarzy (dotyczy to osób uprawiających sport i osoby prowadzącej zajęcia). Należy pamiętać o obowiązku zasłaniania twarzy podczas przemieszczania się na teren obiektu.
  • Po każdym użyciu i każdej grupie korzystających odbywać się będzie dezynfekcja urządzeń i sprzętu sportowego. Dezynfekcji podlegają przede wszystkim przedmioty mające bezpośredni kontakt z osobami, które go użytkują. Animatorzy dezynfekują bramki, kosze, ale nie wydają „osobistego” sprzętu sportowego np. piłki. Każdy uczestnik musi przyjść ze swoim sprzętem.
  • Obowiązują ograniczenia kontaktu pomiędzy grupami korzystających.

Nad przestrzeganiem powyższych zasad czuwać będzie animator obiektu. Możliwość udostępnienia otwartych obiektów sportowych nie jest ograniczona limitem wieku, należy jednak pamiętać, że zgodnie z obecnie obowiązującymi zasadami dziecko w wieku do 13 lat może dotrzeć na obiekt tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub innej osoby pełnoletniej. Opiekun nie bierze udziału w zajęciach i nie jest liczony do powyższych limitów.

WAŻNE: Boiska położone na miejskich nieruchomościach np. w Parku Jana Pawła II, które nie zostały przekazane do utrzymania innym podmiotom (np. szkołom), pozostaną, podobnie jak np. place zabaw, zamknięte do odwołania. Sytuacja ta podyktowana jest brakiem możliwości zapewnienia stałego dozoru na takich obiektach (konieczność weryfikacji liczby osób). Nie jest możliwe fizyczne zamknięcie tych obiektów, gdyż zazwyczaj nie posiadają one ogrodzenia.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe