Wracamy na Orliki! Kryteria i zasady korzystania z obiektów*

  • 05.05.2020, 09:00
  • Paulina Zeliszewska
Wracamy na Orliki! Kryteria i zasady korzystania z obiektów*
4 maja br. zostały ponownie otwarte kompleksy boisk Orlik. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, oraz wytycznymi Ministerstwa Sportu, korzystanie z obiektów możliwe będzie jedynie pod warunkiem spełnienia poniższych kryteriów

4 maja br. zostały ponownie otwarte kompleksy boisk Orlik. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, oraz wytycznymi Ministerstwa Sportu, korzystanie z obiektów możliwe będzie jedynie pod warunkiem spełnienia poniższych kryteriów:
1. Ograniczenie ilości osób korzystających z obiektu. W ramach kompleksu dostępne są dla użytkowników dwa boiska (do piłki nożnej oraz boisko wielofunkcyjne). W tym samym czasie na każdym z boisk może jednocześnie przebywać nie więcej niż 6 osób i 1 trener. Limit dotyczy jedynie osób korzystających z obiektu. Nie dotyczy on osób niezbędnych do jego obsługi.
2. Weryfikacja liczby osób korzystających z obiektu lub sprzętu.
3. Wyłączenie osobom korzystającym z obiektu możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego, poza toaletą.
4. Zapewnienie osobom korzystającym z obiektu lub sprzętu środki do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego. Przebywając na obiekcie nie ma obowiązku zakrywania twarzy (dotyczy to osób uprawiających sport i osoby prowadzącej zajęcia). Należy mieć na względzie obowiązek zasłaniania twarzy podczas przemieszczania się na obiekt.
5. Dezynfekcja urządzeń i sprzętu sportowego po każdym użyciu i każdej grupie korzystających. Dezynfekcji podlegają przede wszystkim przedmioty mające bezpośredni kontakt z osobami, które go użytkują.
6. 15-minutowe odstępy pomiędzy wchodzącymi i wychodzącymi grupami korzystających lub w inny sposób ograniczenia kontakt pomiędzy grupami korzystających.

Możliwość udostępnienia otwartych obiektów sportowych nie jest ograniczona limitem wieku. Należy jednak pamiętać, że zgodnie z obecnie obowiązującymi zasadami dziecko w wieku do 13 lat może dotrzeć na obiekt tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub innej osoby pełnoletniej.

Godziny otwarcia obiektów zostają bez zmian. Więcej informacji na naszej stronie w zakładce Orliki. Zachęcamy również do zapoznania się z materiałami przygotowanymi przez Ministerstwo Sportu: pobierz informacje.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe