Wzajemna pomoc jest ważna - 460 paczek na Święta*

  • 08.04.2020, 11:30
  • Paulina Zeliszewska
Wzajemna pomoc jest ważna - 460 paczek na Święta*
460 paczek żywnościowych trafi do Mieszkańców Lublina przed Świętami Wielkanocnymi.

460 paczek żywnościowych trafi do Mieszkańców Lublina przed Świętami Wielkanocnymi.

Paczki przeznaczone są w szczególności dla samotnych osób starszych, niepełnosprawnych, znajdujących się w grupie szczególnego ryzyka w związku z zagrożeniem COVID-19 i obawiających się opuścić swoje domy.

300 paczek dla seniorów przekaże Cirkle K wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem w ramach prowadzonej w całej Polsce akcji społecznej, 120 paczek przekaże Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lublinie, a 40 - Stokrotka.

Osoby wymagające tego rodzaju wsparcia zostaną wytypowane przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie. Natomiast paczki zostaną dostarczone do domów osób potrzebujących w tym tygodniu.

Powyższe działanie pokazuje, że wzajemna współpraca i pomoc przynosi efekty. Pamiętajmy zatem w okresie przedświątecznym o naszych sąsiadach, zawłaszcza jeżeli są to osoby starsze, samotne, niepełnosprawne - zwracajmy uwagę na ich potrzeby. Tylko wzajemna pomoc pomoże nam przetrwać ten trudny dla wszystkich czas.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe