Wsparcie osób Głuchych w kontakcie z placówkami medycznymi i -eporady*

  • 03.04.2020, 08:15
  • Paulina Zeliszewska
Wsparcie osób Głuchych w kontakcie z placówkami medycznymi i -eporady*
W Urzędzie Miasta Lublin istnieje możliwość skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego, który pomoże osobom Głuchym i niesłyszącym w dostępie do usług medycznych. Ta dodatkowa usługa została uruchomiona w odpowiedzi na zgłaszane problemy dotyczące znacznie utrudnionego dostępu osób Głuchych i niesłyszących do usług medycznych w ramach zalecanej obecnie formy e-porady.

W Urzędzie Miasta Lublin istnieje możliwość skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego, który pomoże osobom Głuchym i niesłyszącym w dostępie do usług medycznych. Ta dodatkowa usługa została uruchomiona w odpowiedzi na zgłaszane problemy dotyczące znacznie utrudnionego dostępu osób Głuchych i niesłyszących do usług medycznych w ramach zalecanej obecnie formy e-porady.

Z porady mogę skorzystać osoby Głuche lub niesłyszące porozumiewające się za pomocą języka migowego oraz osoby Głuche, niesłyszące, która nie mają w najbliższej rodzinie wsparcia ze strony osoby porozumiewającej się mową.

Wsparcie polega na nawiązaniu kontaktu z tłumaczem języka migowego poprzez wybrany komunikator: Glide, WhatsApp, Messenger, e-mail, sms, który pomoże w kontakcie telefonicznym z placówką służby zdrowia.

Z pomocy tłumacza można skorzystać od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-12.00 oraz 13.00-16.00. Szczegółowe dane kontaktowe dostępne są na stronie lublin.eu

Zapraszamy osoby niesłyszące lub niedosłyszące do skorzystania z tej formy wsparcia.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe