Przypominamy zawody z cyklu „O Laur Lubelskiego Koziołka”

  • 26.03.2020, 15:40
  • redakcja
zawody_plywanie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
MTP Lublinianka zajmuję się wieloletnim szkoleniem dzieci i młodzieży w pływaniu. Organizuje od 44 lat zawody z cyklu „O Laur Lubelskiego Koziołka”. Organizuje obozów sportowo – treningowe przygotowujące do efektywnego udziału w centralnych zawodów pływackich. Organizuje letnie obozy sportowo – rekreacyjne z profesjonalnym programem profilaktycznym. Stowarzyszenie działa od 1968 w tej samej lokalizacji, najpierw jako sekcja pływacka WKS Lublinianka, od 2001 roku jako stowarzyszenie MTP Lublinianka. Przez wszystkie lata współpracuje z Urzędem Miasta Lublin w podobnych zadaniach. Efektem tych działań były medale Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, rekordy Polski, medale na Mistrzostwach Europy i Świata. Najbardziej utytułowanymi sportowcami pływającymi pod barwami Klubu byli Mariusz Siembida, Tomasz Duszyński i Joanna Pizoń-Świtkowska. Mariusz Siembida to dwukrotny mistrz europy w stylu grzbietowym z Rostocka oraz wicemistrz świata z Hongkongu. Tomasz Duszyński to zawodnik Masters, który zdobył brązowy medal mistrzostw świata w Montrealu. Joanna Pizoń-Świtkowska to zawodniczka, która zdobyła brązowy medal mistrzostw świata juniorów w stylu zmiennym w Oslo.Dwunastokrotnie poprawiała rekordy Polski seniorów.

Zawody o Laur Lubelskiego są cykliczną imprezą, która zrzesza zawodników już od 44 lat. Obecna edycja zrzesza kluby z Lublina, województwa lubelskiego, województw z całej Polski a także dwóch klubów z Ukrainy. W ciągu roku jest sześć rund, które na koniec są podliczane i wyłania się z Nich najlepszych zawodników i najlepsze kluby. W każdej rundzie mamy 7 kategorii wiekowych, zarówno kobiet jak i mężczyzn. 

 

Zawody organizujemy po to, że propagować pływanie w Lublinie oraz w całym województwie lubelskim. Ponadto jest to pierwsze spotkanie najmłodszych pływaków z zawodami. Każdy pływak z województwa lubelskiego, które odnosił znaczące wyniki na arenie międzynarodowej zaczynał swoją karierę właśnie od zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka. W zawodach stawiamy na najmłodszych, gdzie podczas każdej rundy w dwóch najmłodszych kategoriach mamy ponad 150 zawodników. To do Nich adresujemy te zawody. Ilość nagród i sponsorów, przyciąga także czołowych zawodników z województwa lubelskiego. Startują na Naszych zawodach w celu przygotowań do imprez centralnych.

Na ostatnich zawodach zgłoszonych było 528 zawodników z 22 klubów. 

 

Oprócz klubów z Lublina takich jak : MTP Lublinianka, KS Olimpia Lublin, Skarpa Lublin, UKS 51 Lublin, KS AZS UMCS Lublin, Meduza Lublin, UKS Olimpijczyk 23 Lublin, LUKS Orlik Lublin, UKS SP 23 Lublin, WUKS SP30 Lublin, odnotowaliśmy jeszcze kluby z województwa lubelskiego: Aqua Ryki, KS Wisła Puławy, Sparta Biłgoraj, Technik-Orion Radzyń Podlaski, UKS Trójka Puławy, UKP Bychawa, SP 2 Radzyń Podlaski, Swim Team Lubartów oraz UKS Wodnik Krasnystaw. Dodatkowo pojawił się na zawodach klub ze Staszowa z województwa świętokrzyskiego (SSIR Centrum Staszów) oraz dwa kluby z Ukrainy(Szkoła Sportowa Warasz oraz Szkoła Sportowa Kowel).  

 

Podstawowym sponsorem jest Wydział Sportu Miasta Lublin, dzięki któremu możemy startować na najlepszej pływalni w Polsce-Aqua Lublin. Ponadto klub pozyskał nagrody od sponsorów-firma TYR POLSKA, Cartmax kryty tor kartingowy, Mania strzelania. Dodatkowo firma Nestle Pure Life ufundowała wody dla uczestników zawodów. 

 

Klub MTP Lublinianka w trudnych czasach epidemii koronawirusa, próbuje angażować swoich zawodników prowadząc zdalne treningi lądowe oraz kształcąc ich z techniki pływackiej oraz zasad zdrowego żywienia , tak aby byli Oni gotowi na powrót na pływalnię już po poradzeniu sobie z wirusem.

redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe