Produkcja ciepła i energii elektrycznej w elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Lublinie Wrotków nie jest zagrożona *

  • 22.03.2020, 12:00
  • Paulina Zeliszewska
Produkcja ciepła i energii elektrycznej w elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Lublinie Wrotków nie jest zagrożona * PGE Energia Ciepła
W obliczu zagrożenia chorobą wywołaną koronawirusem oraz jako spółka odpowiedzialna za bezpieczeństwo energetyczne i cieplne mieszkańców Lublina, PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Lublinie Wrotków wprowadziła odpowiednie procedury gwarantujące niezakłóconą produkcję ciepła i energii elektrycznej dla miasta.

W obliczu zagrożenia chorobą wywołaną koronawirusem oraz jako spółka odpowiedzialna za bezpieczeństwo energetyczne i cieplne mieszkańców Lublina, PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Lublinie Wrotków wprowadziła odpowiednie procedury gwarantujące niezakłóconą produkcję ciepła i energii elektrycznej dla miasta.

Bezpieczeństwo pracowników elektrociepłowni to gwarancja pewnych i stabilnych dostaw energii elektrycznej i ciepła do gospodarstw domowych, szpitali, obiektów użyteczności publicznej, instytucji i firm.

PGE Energia Ciepła od początku monitorowała sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świecie, dlatego z wyprzedzeniem podjęła decyzję o wprowadzeniu specjalnych środków i działań prewencyjnych chroniących klientów, pracowników
oraz osoby pracujące na rzecz spółki, a także zapewniających ciągłość działań elektrociepłowni.

W lubelskiej elektrociepłowni wprowadzona została praca zdalna dla tych pracowników, których charakter pracy na to pozwala. Na bieżąco monitorowana jest absencja chorobowa. Spółka zapewnia odpowiednie środki dezynfekujące. Pracownicy są informowani o wszystkich zaleceniach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w tym o profilaktyce oraz sposobie postępowania w razie wystąpienia objawów chorobowych. Został także opracowany i jest na bieżąco weryfikowany plan funkcjonowania kluczowych jednostek organizacyjnych przy ponadstandardowej absencji. Jako zakład o charakterze strategicznym dla mieszkańców Lublina, elektrociepłownia jest w stałym kontakcie z lokalnymi służbami odpowiedzialnymi za monitorowanie sytuacji w kraju i w regionie. Pewne i stabilne dostawy prądu i ciepła do odbiorców nie są zagrożone.

„Nasza działalność ma szczególne znaczenie dla Lublina, w związku z tym wprowadziliśmy zmiany w organizacji pracy, gwarantujące bezpieczeństwo pracowników i stabilne dostawy energii i ciepła dla miasta. Powołany zespół na bieżąco monitoruje sytuację i nie ma obaw dotyczących zapewnienia ciągłości działania.” – mówi Paweł Okapa, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Lublinie Wrotków.

 

*Artykuł partnera

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe