Wirtualne spacery po Lublinie #zostanwdomu*

  • 17.03.2020, 10:39
  • Paulina Zeliszewska
Wirtualne spacery po Lublinie #zostanwdomu*
Wirtualne makiety i aplikacje internetowe powstały ramach projektu "Lublin 2.0 - Interaktywna rekonstrukcja dziejów miasta". Makiety Lublina obrazują rozwój terytorialny i architekturę miasta. Projekt był realizowany w ramach szerszego programu Ośrodka “Brama Grodzka - Teatr NN”, związanego z przygotowaniami do obchodów 700. rocznicy lokacji Lublina na prawie magdeburskim.

Wirtualne makiety i aplikacje internetowe powstały ramach projektu "Lublin 2.0 - Interaktywna rekonstrukcja dziejów miasta". Makiety Lublina obrazują rozwój terytorialny i architekturę miasta. Projekt był realizowany w ramach szerszego programu Ośrodka “Brama Grodzka - Teatr NN”, związanego z przygotowaniami do obchodów 700. rocznicy lokacji Lublina na prawie magdeburskim.

LINK DO MAKIET: http://teatrnn.pl/przewodniki

W 2010 roku Ośrodek zbudował wirtualną makietę fragmentu Lublina z okresu 20-lecia międzywojennego. Doświadczenie zdobyte podczas jej realizacji zostało wykorzystane podczas kolejnego etapu polegającego na stworzeniu czterech wirtualnych makiet Lublina pozwalających zwizualizować miasto w różnych fazach jego rozwoju: w latach 60-te XIV w., u schyłku XVI w., w połowie XVIII w. oraz w latach 30-tych XX w. Do każdej z makiet zostały przygotowane wizualizacje pojedynczych obiektów 3d oraz wizualizacje wytworów kultury materialnej pochodzące z wykopalisk archeologicznych.

 

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe