Działania Miasta Lublin wobec przypadków zakażenia koronawirusem - zajęcia i obiekty sportowe*

  • 12.03.2020, 12:50
  • Paulina Zeliszewska
Działania Miasta Lublin wobec przypadków zakażenia koronawirusem - zajęcia i obiekty sportowe*
Ze względu na pojawienie się pacjentów zarażonych koronawirusem oraz sygnały od zaniepokojonych rodziców Prezydent Miasta Lublin zdecydował o odwołaniu zajęć w szkołach od jutra (czwartek, 12 marca) do 25 marca br.

Ze względu na pojawienie się pacjentów zarażonych koronawirusem oraz sygnały od zaniepokojonych rodziców Prezydent Miasta Lublin zdecydował o odwołaniu zajęć w szkołach od jutra (czwartek, 12 marca) do 25 marca br. Po decyzji Premiera o odwołaniu imprez masowych, Prezydent zdecydował o zamknięciu od dzisiaj obiektów sportowych, w tym basenów m.in.: Aqua Lublin, kompleksów Orlik, a także odwołaniu wydarzeń niemających charakteru wydarzeń masowych, a odbywających się w instytucjach kultury (kina, teatry, muzea) Miasta Lublin.

Zajęcia sportowe
Zaplanowane od dnia 16 marca br., zajęcia w ramach projektu powszechnej nauki pływania pn.: "Umiem pływać" zostają zawieszone do odwołania zarówno w pływalniach szkolnych jak i miejskich. O wznowieniu zajęć poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem.

Odwołane zostają również rozgrywki w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół Miasta Lublin.

Komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego: w związku z zaistniałą sytuacją oraz wydanymi zaleceniami m.in. Ministra Sportu i Lubelskiego Kuratora Oświaty dotyczącymi zagrożeniem epidemiologicznym Lubelski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy podjął decyzję o zawieszeniu od 11 marca 2020 roku do odwołania realizacji systemu wojewódzkiego współzawodnictwa sportowego szkół (zawody półfinałowe i finały). Decyzje dotyczące imprez niższego szczebla (powiatowe i gminne) podejmują koordynatorzy powiatowi.

Zawieszone do odwołania są zajęcia sportowo-rekreacyjne w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020.

Dalsze decyzje będą podejmowane na bieżąco.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe