Nawet milion złotych na inwestycje dla lubelskich przedsiębiorstw*

  • 22.02.2020, 14:26
  • Paulina Zeliszewska
Nawet milion złotych na inwestycje dla lubelskich przedsiębiorstw*
Nawet milion złotych na inwestycje proponuje Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland”. Pieniądze przedsiębiorcy mogą otrzymać poprzez pozyskanie preferencyjnych pożyczek na finansowanie przedsięwzięć inwestycyjnych.

Nawet milion złotych na inwestycje proponuje Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland”. Pieniądze przedsiębiorcy mogą otrzymać poprzez pozyskanie preferencyjnych pożyczek na finansowanie przedsięwzięć inwestycyjnych. Oferta skierowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw posiadających siedzibę lub realizujących przedsięwzięcia inwestycyjne na terenie województwa lubelskiego.

Przedsiębiorcy mają do wyboru dwa warianty pożyczki. Pierwszy, to pożyczka mała, której wartość wynosi od 10 tys. do 250 tys. złotych przy maksymalnym okresie spłaty do 60 miesięcy. Decydując się na dłuższy czas spłaty przyszli inwestorzy mogą ubiegać się o pożyczkę dużą. Jej wartość wynosi od 250 tys. do 1 mln zł. W tym przypadku maksymalny okres spłaty to 96 miesięcy.

Jak zaznacza Fundacja, oferowana pożyczka posiada warunki korzystniejsze niż rynkowe. Oprocentowanie w skali roku wynosi jedynie 1,84%. Ponadto udział pożyczki w koszcie realizowanego przedsięwzięcia rozwojowego może stanowić do 100% jego wartości. 

Środki z jednostkowej pożyczki mogą zostać przeznaczone w szczególności na:

  • stworzenie/doposażenie infrastruktury przedsiębiorstw w celu wprowadzenia nowych lub ulepszonych produktów/usług;
  • zastosowanie nowoczesnych technologii – rozwój produktów i usług opartych na TIK (np. optymalizacja procesów zarządzania przedsiębiorstwem, współpraca pomiędzy przedsiębiorcami poprzez nowe rozwiązania informatyczne)
  • wsparcie działań inwestycyjnych, związanych z rozszerzeniem działalności eksportowej np. zakup linii produkcyjnych dostosowanych do potrzeb nowego rynku zbytu.

Ponadto w ramach instrumentu finansowane będą inwestycje początkowe takie jak inwestycje w rzeczowe aktywa trwałe lub wartości niematerialne lub prawne związane z:

  • założeniem nowego zakładu;
  • zwiększeniem zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu;
  • dywersyfikacją produkcji zakładu poprzez wprowadzenie produktów dotychczas nieprodukowanych;
  • zasadniczą zmianą procesu produkcyjnego zakładu.

Projekt realizowany jest na podstawie umowy „Instrument finansowy – Pożyczka mała oraz Pożyczka duża” z dnia 17 września 2019 roku podpisanej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który na podstawie umowy o Finansowaniu Projektu pn. „Fundusz Funduszy Województwa Lubelskiego” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 pełni funkcję Menadżera Funduszu Funduszy

Pełna dokumentacja, a także szczegóły dotyczące pożyczek dostępne są na stronie.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe