Święto informatyki w Lublinie. Już 11 marca rozpocznie się CheckIT!*

  • 21.02.2020, 11:15
  • Paulina Zeliszewska
Święto informatyki w Lublinie. Już 11 marca rozpocznie się CheckIT!*
Pokazy robotów, warsztaty z drukowania 3D, a także prelekcje związane z asystentem głosowym. To tylko niektóre z atrakcji, które czekają na uczestników tegorocznej, siódmej edycji konferencji „Check IT”.

Pokazy robotów, warsztaty z drukowania 3D, a także prelekcje związane z asystentem głosowym. To tylko niektóre z atrakcji, które czekają na uczestników tegorocznej, siódmej edycji konferencji „Check IT”.

Niecodzienna „lekcja informatyki” kierowana jest do wszystkich uczniów oraz nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Zwłaszcza mile widziani są Ci z klas informatycznych i matematycznych.

W tym roku na przybyłych czekają między innymi:

  • pokazy: robotów, drukarek 3D, kamer termowizyjnych, Oculus Rift i wiele innych atrakcji!
  • warsztaty: robotyka, druk 3D, programowanie obiektowe, Python, grafika komputerowa, GNU/Linux, modelowanie 3D, QGIS, SketchUp MathCad i wiele innych
  • prelekcje: rozszerzona rzeczywistość, machine learning, asystent głosowy, elektronika, jak zacząć karierę w IT i zarabiać miliony

Dla pedagogów przygotowano specjalne spotkanie w „Pokoju Nauczycielskim”, podczas którego zaprezentowana zostanie oferta programów Urzędu Miasta Lublin skierowana do młodzieży.

Przestrzeń targów, oprócz nauki, wypełnią również stoiska uczelni, kół naukowych oraz firm IT. Przedstawiciele odpowiedzą na pytania przyszłych studentów, a także zdradzą tajniki studiowania informatyki i nie tylko.

Konferencja jest konsekwencją dynamicznego rozwoju branży IT w Lublinie. Powstała w odpowiedzi na problem wzrastającego zapotrzebowania na wykwalifikowaną kadrę i zdolnych programistów. W poprzedniej edycji udział wzięło ponad 2000 osób z całego regionu.

Wydarzenie rozpocznie się już 11 marca br. w Targach Lublin S.A. Udział jest bezpłatny jednak obowiązuje wcześniejsza rejestracja na konferencję i warsztaty. Szczegółowy program, a także informacje na temat zapisów zostały zamieszczone na stronie.

Nie warto zwlekać z zapisami, ponieważ o uczestnictwie decydować będzie kolejność zgłoszeń.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe