Zaproszenie na wernisaż*

  • 20.02.2020, 14:15
  • Paulina Zeliszewska
Zaproszenie na wernisaż*
Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „KSZTAŁT ILUZJI. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński” 22 LUT 2020 | 19.30 CSK, Galeria Wystaw Czasowych +1.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „KSZTAŁT ILUZJI. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński”

22 LUT 2020 | 19.30

CSK, Galeria Wystaw Czasowych +1.

To pierwsza tak obszerna wystawa prac tandemu „oscarowych” scenografów – Katarzyny Sobańskiej i Marcela Sławińskiego, ukazująca proces twórczy, którego efektem jest niepowtarzalna forma obrazu filmowego. Komponenty rzeczywistości i wyobraźni, od słowa do projektu – od projektu do kadru, pokazują, jak obszar scenografii nadaje wymierny KSZTAŁT ILUZJI. Na wystawie zostaną zaprezentowane obiekty z „Idy” i „Zimnej Wojny” Pawła Pawlikowskiego, „W ciemności” Agnieszki Holland czy z minimalistycznych obrazów Tomka Wasilewskiego.

 

Wystawa w ramach IV Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”, dostępna dla zwiedzających do 26 KWI 2020 w godz. 12.00 - 18.00 (od wtorku do niedzieli).

 

Bilety w cenie 7 zł dostępne w kasie CSK i na stronie bilety.spotkaniakultur.com; istnieje możliwość nabycia karnetu na dwie wystawy (łącznie z wystawą „Forma • Kolor • Kostium. Zofia de Ines”) w cenie 10 zł (środa: wstęp bezpłatny).

 

Wernisaż będzie poprzedzony projekcją filmu „Zimna Wojna” w Kinie CSK i spotkaniem z Katarzyną Sobańską i Marcelem Sławińskim, twórcami scenografii do filmu.

 

*Artykuł partnera

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe