Przyjaciele z zespołu wspominają swojego Lidera

  • 21.02.2020, 11:24
  • Redakcja
budka_wywiad_nastronke.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
12.02.2020 pożegnaliśmy naszego przyjaciela Romualda Lipko, kompozytora, instrumentalistę, kumpla, barwnego, niezwykłego człowieka. W tej ostatniej drodze, dzięki medialnym przekazom towarzyszyło mu wiele tysięcy ludzi. Pragniemy najcieplej i najprawdziwiej jak umiemy podziękować wszystkim, którzy przez całą jego wieloletnią karierę aż do dnia pożegnania byli pełni akceptacji i miłości dla Niego i Jego muzyki.

Prezentujemy rozmowę Tomasza Zeliszewskiego i MIeczysława Jureckiego - którzy opowiedzą o przyjaźni i twórczości sp. Romulada.

Rozmowę prowadzi Ireneusz Muszyński.

Jednocześnie dziękując:

-koleżankom i kolegom artystom - poetom, muzykom, wokalistom, kompozytorom, którzy przyjechali pożegnać Romka osobiście… wielkie dzięki.

-publiczności, tej cudownej wielkiej społeczności. Tej jeszcze starszej od nas i tej dzisiejszej. Tej z Lublina i tej ze Szczecina. Z Ameryki, Kanady, Australii, Europy zachodniej i wschodniej… On przez blisko pół wieku kochał ich, a oni Jego… Bo jak mawiał: "Ci ludzie, to diament i sól tego zawodu. Bez nich piosenki nie miałyby sensu".

-wszystkim tym, których nazwać nie potrafimy, a którzy bezpośrednio lub myślą towarzyszyli Romkowi w jego ostatniej drodze.

Drogi Przyjacielu, spoczywaj w spokoju.

Budka Suflera

 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piotr
Piotr 20.02.2020, 17:28
Muzyka Ś.P. Romualda Lipko oraz twórczość całego zespołu Budka Suflera była i jest nadal najważniejszym motywem do odstawienia alkoholu. Dzisiaj jestem trzeźwym,pracującym Lubelakiem. Dziękuję i pamiętam.

Pozostałe