Repertuar CSK 21-28.02.2020*

  • 19.02.2020, 18:30
  • Paulina Zeliszewska
Repertuar CSK 21-28.02.2020*
Repertuar CSK 21-28.02.2020

Koncert Varius Manx & Kasia Stankiewicz - 30-lecie

22 LUT 2020 | 19:00

Sala Operowa

Zespół Varius Manx został założony pod koniec 1989 roku przez Roberta Jansona i braci: Michała i Pawła Marciniaków. To zespół, u którego trzon jest niezmienny od początku istnienia. W tym roku wraz z Kasią Stankiewicz obchodzi swoje 30-lecie pracy artystycznej.

- bilety w kasie CSK oraz na stronie www.bilety.spotkaniakultur.com

Koncert Kult Akustik

23 LUT 2020 | 19:00

Sala Operowa

Akustyczna trasa Kultu to już prawdziwa tradycja, corocznie ciesząca się znakomitą frekwencją oraz uznaniem fanów w całym kraju. Zespół Kazika Staszewskiego ponownie zabierze swoją publiczność w absolutnie nadzwyczajną podróż, aby podczas niej znów mogli usłyszeć i zobaczyć to szczególne i zupełnie unikalne oblicze zespołu.

- sprzedaż internetowa

Spektakl „Dziadek do orzechów” | Teatr Tańca Grawitan

27 LUT | 9:30, 11:30

28 LUT | 9:30

Sala Operowa

Dziadek do orzechów” to jeden z najpopularniejszych baletów klasycznych na świecie. Jest to historia ciepła i bajkowa, która udowodniła, że dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona. Przez 70 min na scenie Sali Operowej, zgromadzona widownia będzie miała okazję podziwiać spektakl z udziałem 160 artystów – dzieci i młodzieży oraz zaproszonych do współpracy tancerzy zawodowych. „Dziadek do Orzechów” to wspaniały spektakl rodzinny przeznaczony dla widzów w każdym wieku.

- bilety w kasie CSK oraz na stronie www.bilety.spotkaniakultur.com

KINO CSK

Dżentelmeni, reż. Guy Ritchie

komedia sensacyjna / Wielka Brytania / 2020

20 | 21 | 23 LUT 2020 | 19.00

29 LUT 2020 | 20:00

Sala Kinowa

Guy Ritchie, twórca kultowego „Przekrętu” i „Porachunków”, odpowiedzialny za reaktywację Sherlocka Holmesa, Króla Artura i Aladyna, powraca w gangsterskie rewiry. Londyński półświatek obiega plotka, że Mickey Pearson (Matthew McConaughey), Amerykanin, który zbudował tu narkotykowe imperium, chce się wycofać z rynku. Sypią się oferty, groźby, pochlebstwa. Pearson jednak najwyraźniej nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. By mu w tym pomóc, niektórzy bardziej niecierpliwi sięgają po broń. Pewien cwany i dowcipny dziennikarz (Hugh Grant) szykuje przekręt, który może zmienić reguły gry. Zaczyna się bardzo kosztowna wojna. Ale dżentelmeni przecież nie rozmawiają o pieniądzach…

- bilety w cenie 12 zł / 15 zł

KINO FESTIWALOWE:

Zimna wojna, reż. Paweł Pawlikowski

melodramat / Francja, Polska, Wielka Brytania / 2018

22 LUT 2020 | 17:00

Sala Kinowa CSK

Nominowany do Oscara w trzech kategoriach (reżyseria, zdjęcia, najlepszy film anglojęzyczny) film twórców „Idy” (nagrodzonej Oscarem za najlepszy film anglojęzyczny) przenosi nas do lat 50. i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozgrywa się historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć.

Paweł Pawlikowski jest nie tylko reżyserem, ale także – wraz z Januszem Głowackim – autorem scenariusza. W rolach głównych Joanna Kulig, Tomasz Kot, Agata Kulesza oraz Borys Szyc.

- bilety w cenie 15 zł

Po filmie – spotkanie z Katarzyną Sobańską i Marcelem Sławińskim, twórcami scenografii do „Zimnej Wojny”.

Matthias i Maxime, reż. Xavier Dolan

dramat / Kanada / 2019

27 | 28 LUT 2020 | 19.00

29 LUT 2020 | 18:00

1 MAR 2020 | 19:00

Sala Kinowa

Nowy film Xaviera Dolana jest historią jednego pocałunku, który wstrząsnął starą znajomością, zmącił beztroskie wody młodości i na zawsze odmienił życie tytułowych bohaterów. Ten pean na cześć przyjacielskich więzów przypomina, że prawdziwa miłość nie może się obejść bez prawdziwej przyjaźni. A czasem się od niej zaczyna. Film zrobiony został z myślą o trzydziestolatkach, których krzepnąca tożsamość pozostawia coraz mniej miejsca na niespodzianki i nieprzewidziane zwroty uczuć. Opowiedziany w delikatnych pastelowych kolorach, błyskotliwych dialogach i piosenkach (między innymi Arcade Fire, Pet Shop Boys, Tom Odell, Florence+The Machine, Britney Spears) brzmiących jak wyznanie, którego nie ma się odwagi uczynić wprost.

- bilety w cenie 12 zł / 15 zł

 

WYSTAWY

KSZTAŁT ILUZJI. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński

Wernisaż: 22 LUT 2020 | 19.30

22 LUT- 26 KWI 2020 | godz. 12.00 - 18.00 (od wtorku do niedzieli)

Galeria Wystaw Czasowych +1

Pierwsza tak obszerna wystawa prac tandemu „oscarowych” scenografów – Katarzyny Sobańskiej i Marcela Sławińskiego, ukazująca proces twórczy, którego efektem jest niepowtarzalna forma obrazu filmowego. Komponenty rzeczywistości i wyobraźni, od słowa do projektu – od projektu do kadru, pokazują, jak obszar scenografii nadaje wymierny KSZTAŁT ILUZJI. Na wystawie zostaną zaprezentowane obiekty z „Idy” i „Zimnej Wojny” Pawła Pawlikowskiego, „W ciemności” Agnieszki Holland czy z minimalistycznych obrazów Tomka Wasilewskiego.

Forma • Kolor • Kostium. Zofia de Ines

do 22 MAR 2020 | w godz. 12.00-20.00 (od wtorku do niedzieli)

Galeria Wystaw Czasowych -1

Wystawa ukazująca twórczość polskiej scenografki i kostiumografki Zofii de Ines. Forma i kolor to wiodące motywy w dorobku artystki. Połączone z najważniejszym elementem - kostiumem - stanowią inspiracje przy tworzeniu aranżacji ekspozycji. Na wystawie oprócz kontekstu biograficznego Zofii de Ines, zostaną zaprezentowane prace wybrane przez samą autorkę, pochodzące ze zbiorów teatrów znajdujących się na terenie całej Polski.

- bilety w cenie 7 zł (środa: wstęp bezpłatny); możliwość nabycia karnetu na dwie wystawy łącznie (z KSZTAŁT ILUZJI. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska&Sławiński) cenie 10 zł, dostępne w kasie CSK i na stronie bilety.spotkaniakultur.com .

NEONart

Wystawa przedłużona do 31 MAR 2020

Przestrzenie CSK

NEONart, to unikalny w skali Polski (i zapewne świata) projekt, w którym 18 twórców zaprojektowało neony artystyczne dla jednego miasta!

Zaprosiliśmy do Lublina jednych z najlepszych polskich twórców działających na styku typografii, grafiki, ilustracji i designu! W trakcie rezydencji artystycznej poznali Lublin, jego historię, ludzi i krajobrazy. Efekt tych inspiracji można oglądać na jedynej tego typu wystawie w przestrzeniach Centrum Spotkania Kultur: 14 neonów autorstwa m.in.: Edgara Bąka, Katarzyny Boguckiej, Patryka Hardzieja, Kolektywu Senna, Michała Lewkowicza, Michała Loby, Olka Modzelewskiego, Tomasza Pieńczaka, Jacka Rudzkiego, Pawła Ryżko, Konrada Smolarskiego, Studia Full Metal Jacket oraz Studia UVMW.

- wstęp wolny

MODULATIONS

Pierwsza w Polsce indywidualna wystawa Sainera

do 29 lutego 2020

brain damage galery

Sainer (Przemysław Blejzyk) - światowej sławy muralista, malarz i artysta z kręgu urban artu.

Swoją unikalną stylistyką – formowaną także w duecie Etam Cru – wprowadził w malarstwo wielkoformatowe symbiozę elementów realizmu i baśniowości, stając się jednym z najoryginalniejszych i zarazem najpopularniejszych twórców nurtu. Wpisany w jego charakter perfekcjonizm i konieczność poszukiwania nowego języka dla malarstwa sprawia, że do czynienia mamy z artystą nieustannie oraz świadomie ewoluującym, co dziś prowadzi do eksperymentów kolorystycznych na styku nowego realizmu i abstrakcji.

Premierowa wystawa malarstwa w Brain Damage Gallery to rzadka możliwość zgłębienia warsztatu artysty. To jednocześnie premiera wydawnicza - po latach oczekiwania ukaże się Sainer. Sketchbook 14 – 18, czyli wierna reprodukcja szkicownika artysty.

- Wystawa czynna do 29.02.2020, wtorek–sobota, g. 12-17.

 

Bardzo Młoda Kultura

Zapraszamy animatorów, edukatorów, nauczycieli pracujących z dziećmi i młodzieżą z terenu województwa do udziału w cyklu bezpłatnych warsztatów.

Lubelska edycja programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 jest cyklem działań z zakresu edukacji kulturowej realizowanych w ramach ogólnopolskiego trzyletniego programu Narodowego Centrum Kultury mającym na celu diagnozę stanu edukacji kulturowej w regionie, podniesienie kompetencji osób działających w sferze kultury i edukacji, sieciowanie środowisk zajmujących się edukacją kulturową oraz realizację lokalnych przedsięwzięć z dziedziny animacji kulturowej.

Nabór trwa do 1 marca 2020.

Szczegóły na: spotkaniakultur.com

 

*Artykuł partnera

 

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe