Nowa e-usługa dla mieszkańców w Urzędzie Miasta*

  • 15.02.2020, 08:31
  • Paulina Zeliszewska
Nowa e-usługa dla mieszkańców w Urzędzie Miasta*
Od lutego, mieszkańcy Lublina mogą skorzystać z nowej Platformy Informacyjno-Płatniczej – PLIP. Platforma zawiera informacje o zobowiązaniach z tytułu podatków i opłat wobec Gminy Lublin oraz pozwala uiścić należności szybko i łatwo.

Od lutego, mieszkańcy Lublina mogą skorzystać z nowej Platformy Informacyjno-Płatniczej – PLIP. Platforma zawiera informacje o zobowiązaniach z tytułu podatków i opłat wobec Gminy Lublin oraz pozwala uiścić należności szybko i łatwo.

Za pośrednictwem serwisu PLIP można dokonywać wpłat m.in. podatków od nieruchomości, rolnego, leśnego, od osób fizycznych i od środków transportowych, a także wnosić opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, z tytułu użytkowania wieczystego oraz najmu i dzierżawy. Katalog dostępnych płatności online będzie stale poszerzany.

Nowa e-usługa dostępna jest dla osób fizycznych, legitymujących się numerem pesel. Logowanie do Platformy Informacyjno-Płatniczej PLIP odbywa się przy pomocy profilu zaufanego.

Platforma Informacyjno-Płatnicza PLIP dla Miasta Lublin powstała w ramach projektu „E-rozrachunki, e-podatki, e-opłaty – wysoka jakość usług, kompetencje i elektronizacja administracji samorządowej” z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie Lublin.eu

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe