Prezydent Krzysztof Żuk Samorządowcem Roku 2019*

  • 14.02.2020, 08:47
  • Paulina Zeliszewska
Prezydent Krzysztof Żuk Samorządowcem Roku 2019*
Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk zwyciężył w plebiscycie na najlepszego samorządowca 2019 roku, organizowanym przez serwis PortalSamorzadowy.pl

Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk zwyciężył w plebiscycie na najlepszego samorządowca 2019 roku, organizowanym przez serwis PortalSamorzadowy.pl

– Po blisko dekadzie intensywnej pracy, Lublin jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Przyjazny klimat dla przedsiębiorczości skutkował ponad 100 nowych firm, które wybrały Lublin i stworzyły tysiące miejsc pracy. Ponad 4 mld środków przeznaczonych na inwestycje sprawiły, że Lublin jest dobrze skomunikowanym i wygodnym miastem do życia. Cały czas jesteśmy liderem w pozyskiwaniu środków europejskich. W nowej perspektywie finansowej na lata 2021-2027 planujemy realizację inwestycji na kolejne 2 mld zł. Lublin jest dzisiaj rozpoznawalną marką, co potwierdziło Ministerstwo Sportu i Turystyki, przyznając naszemu miastu tytuł „Polskiej Marki Turystycznej”. Przed nami bardzo wiele wyzwań. Dziękuję za wyróżnienie, to dla mnie zaszczyt, ale i kolejny powód do dalszej intensywnej pracy na rzecz dynamicznego rozwoju Lublina – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Na najlepszych samorządowców tej edycji można było głosować przez cały ubiegły rok. O tytuł Samorządowca Roku 2019 rywalizowali włodarze i radni z całego kraju, reprezentujący gminy, powiaty i województwa. Na wszystkich kandydatów oddano ponad 173 tys. głosów. Laureatami plebiscytu, obok prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka, zostali również: marszałek województwa dolnośląskiego – Cezary Przybylski, starosta powiatu mrągowskiego – Barbara Kuźmicka-Rogala, burmistrz Lędzin – Krystyna Wróbel oraz wójt Szreńska – Marek Nitczyński.
W obecnie trwającym rankingu na 2020 rok, Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, cieszy się ponad 76% poparciem czytelników serwisu PortalSamorzadowy.pl.

 

*Źródło:lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe