Jutro, środa, 12 lutego, Lublin pożegna śp. Romualda Lipko*

  • 11.02.2020, 18:54
  • Paulina Zeliszewska
 Jutro, środa, 12 lutego, Lublin pożegna śp. Romualda Lipko* lublin.eu
Jutro, 12 lutego (środa) mieszkańcy Lublina pożegnają słynnego lubelskiego muzyka i kompozytora – śp. Romualda Lipko. O godz. 12.00, po hejnale Lublina, miejski trębacz odegra melodię „Cisza”, a chwilę potem ponownie jeden z najsłynniejszych utworów skomponowanych przez śp. Romualda Lipko – „Jolka, Jolka”. Przed Ratuszem pod pamiątkowym zdjęciem artysty, od piątku można zapalić symboliczny znicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się o godz. 13.00 w Archikatedrze Lubelskiej.

Jutro, 12 lutego (środa) mieszkańcy Lublina pożegnają słynnego lubelskiego muzyka i kompozytora – śp. Romualda Lipko. O godz. 12.00, po hejnale Lublina, miejski trębacz odegra melodię „Cisza”, a chwilę potem ponownie jeden z najsłynniejszych utworów skomponowanych przez śp. Romualda Lipko – „Jolka, Jolka”. Przed Ratuszem pod pamiątkowym zdjęciem artysty, od piątku można zapalić symboliczny znicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się o godz. 13.00 w Archikatedrze Lubelskiej. Mieszkańcy, którym nie uda się bezpośrednio wziąć udziału w uroczystościach pogrzebowych w Archikatedrze, będą mogli oglądać ich przebieg na telebimie ustawionym na placu Katedralnym.

 

Po mszy św. uczestnicy pogrzebu będą mogli towarzyszyć śp. Romualdowi Lipko w ostatniej drodze na cmentarz przy ul. Lipowej i bezpłatnie skorzystać z autobusów komunikacji miejskiej. Na przystanki Brama Krakowska 02 i Brama Krakowska 04 (naprzeciwko Archikatedry), zostaną podstawione autobusy z wyświetlaczami „Cmentarz Lipowa”. Autobusy pojadą trasą: Królewska – Wyszyńskiego – Zamojska – Zygmuntowskie – Piłsudskiego – Lipowa (przystanek docelowy: Lipowa – cmentarz 02). Bezpłatną obsługę komunikacyjną po mszy św. zapewni MPK Lublin, które w zależności od potrzeb, będzie podstawiać na podane wyżej przystanki, kolejne autobusy. Na miejscu będzie obecny Nadzór Ruchu MPK Lublin, który na bieżąco będzie monitorować sytuację.

 

*Artykuł partnera

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe