Druga edycja „Przedsiębiorczych Dzieciaków” startuje 10 lutego*

  • 10.02.2020, 10:16
  • Paulina Zeliszewska
 Druga edycja „Przedsiębiorczych Dzieciaków” startuje 10 lutego* lublin.eu
W poniedziałek (10 lutego) rozpoczyna się rekrutacja do 2. edycji „Przedsiębiorczych Dzieciaków”. To projekt edukacyjny Miasta Lublin i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

W poniedziałek (10 lutego) rozpoczyna się rekrutacja do 2. edycji „Przedsiębiorczych Dzieciaków”. To projekt edukacyjny Miasta Lublin i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Celem planowanych działań jest kształtowanie u najmłodszych mieszkańców Lublina postaw przedsiębiorczych, które w przyszłości będą przydatne na rynku pracy i pomogą w rozwijaniu kariery zawodowej. Dzieci w wieku od 6 do 10 roku życia będą miały możliwość rozwijania kompetencji, takich jak aktywność, zdolność do realizacji własnych pomysłów i podejmowania ryzyka, kreatywność, niekonwencjonalne podejście do rozwiązywania problemów, pasja, wytrwałość czy pomaganie innym. Dowiedzą się także jak funkcjonuje bank i na czym polega ekonomia.

 

Do projektu skierowanego do ponad 350 dzieci z Lublina, mogą zgłaszać się placówki oświatowe, firmy, studenci oraz osoby działające w sektorze kreatywnym. Rekrutacja do 2. edycji „Przedsiębiorczych Dzieciaków” odbędzie się w dniach 10-18 lutego.

W zeszłorocznej edycji „Przedsiębiorczych Dzieciaków” udział wzięło ponad 400 dzieci, 17 placówek oświatowych z Lublina, 21 nauczycieli oraz 21 studentów. Ponad 400 osób zaangażowanych w projekt poświęciło 5500 godzin na pracę przy projekcie. Przeprowadzono 170 godzin zajęć lekcyjnych, zorganizowano 17 wizyt w lubelskich przedsiębiorstwach i spędzono 40 godzin w halach produkcyjnych.

 

Szczegóły rekrutacji, zasady, zakres tematyczny, specyfikę projektu oraz terminy realizacji poszczególnych działań można znaleźć na stronie przedsiebiorczedzieciaki.lublin.eu.

 

Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

 

 

*Artykuł partnera

 
Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe