UMCS: Wystawa Mistyczny Lublin – architektura naszych przodków*

  • 03.02.2020, 19:00
  • Paulina Zeliszewska
 UMCS: Wystawa Mistyczny Lublin – architektura naszych przodków*
Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Mistyczny Lublin – architektura naszych przodków”, który odbędzie się 7 lutego 2020 r. o godzinie 18.00 w Muzeum UMCS w Bibliotece Głównej (ul. Radziszewskiego 11).

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Mistyczny Lublin – architektura naszych przodków”, który odbędzie się 7 lutego 2020 r. o godzinie 18.00 w Muzeum UMCS w Bibliotece Głównej (ul. Radziszewskiego 11).

Cykl „Mistyczny Lublin – architektura naszych przodków” to wyjątkowa wystawa malarstwa Leszka W. Niewiadomskiego, która powstała w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Lublin. Tematem prac artysty jest unikatowa i niezwykle charakterystyczna architektura miasta – jej fragmenty i zaułki widziane z różnych perspektyw. Wśród prac znajdziemy m. in. miejsca znane nam ze Starego Miasta, w tym widok na Bramę Rybną.

Celem realizowanego projektu jest promowanie związanych z Lublinem nietuzinkowych przestrzeni, wywołanie przeżyć w kontakcie z architekturą naszych przodków. Obrazy Niewiadomskiego nie pozostawiają odwiedzających obojętnymi – pozwalają na odkrywanie w zwyczajnych miejscach ich surrealnego znaczenia.

Poza otrzymaniem stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Lublin, artysta jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich. Został m.in. odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem Pamiątkowym Województwa Lubelskiego, Medalem Prezydenta M. Lublin, uhonorowany Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej, Nagrodami Kulturalnymi Województwa Lubelskiego.

Prezentowane obrazy wykonane są w technice pastelu olejnego.
Wystawa będzie dostępna do 8 marca 2020 r.
Wstęp wolny.

 

*Artykuł partnera

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe