Akademia Młodego Inżyniera w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym - wystartowały zapisy!*

  • 03.02.2020, 07:50
  • Paulina Zeliszewska
Akademia Młodego Inżyniera w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym - wystartowały zapisy!*
Jak zbudować niezwykłe roboty lub tworzyć niesamowite światy z wykorzystaniem języka programowania? To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na dzieci w ramach nowej edycji Akademii Młodego Inżyniera w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym! Pierwsze zajęcia startują już 24.02!

Jak zbudować niezwykłe roboty lub tworzyć niesamowite światy
z wykorzystaniem języka programowania? To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na dzieci w ramach nowej edycji Akademii Młodego Inżyniera w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym! Pierwsze zajęcia startują już 24.02!

Akademia Młodego Inżyniera to cykl warsztatów z robotyki i programowania skierowane do dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Obejmuje 12 spotkań,
w czasie których dzieci nauczą się m.in. budowy robotów z klocków LegoWeDo oraz poznają podstawy programowania w języku Scratch i Python. W programie również Minecraft EDU, czyli specjalna wersja gry wykorzystywana do nauki w szkołach na całym świecie. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu na dwóch poziomach zaawansowania.

Nasze zajęcia znakomicie odpowiadają na współczesne potrzeby edukacyjne, wśród których coraz większą rolę odgrywa nowoczesna technologia i jej zastosowanie w codziennym życiu. Ciekawy i różnorodny program warsztatów gwarantuje nie tylko dobrą zabawę, ale przede wszystkim pobudza dziecięcą kreatywność, uczy rozwiązywania problemów z różnych dziedzin nauki oraz współpracy z innymi. – podkreśla Agnieszka Antolak, koordynator Akademii w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym.

 

*Artykuł partnera

Szczegółowe informacje na temat Akademii, warunki udziału oraz program zajęć dostępne są na stronie internetowej: http://www.lpnt.pl/dla-dzieci

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe