Brama Krakowska rozbłyśnie na życzenie*

  • 31.01.2020, 11:34
  • Paulina Zeliszewska
Brama Krakowska rozbłyśnie na życzenie*
Brama Krakowska na rozpoczęcie nowego sezonu turystycznego otrzyma nową iluminację, która wejdzie w interakcję z mieszkańcami i turystami. Będzie to pierwszy obiekt zabytkowy na świecie oświetlony w ten sposób. W przyszłym roku Miasto planuje także realizację iluminacji Trybunału Koronnego.

Brama Krakowska na rozpoczęcie nowego sezonu turystycznego otrzyma nową iluminację, która wejdzie w interakcję z mieszkańcami i turystami. Będzie to pierwszy obiekt zabytkowy na świecie oświetlony w ten sposób. W przyszłym roku Miasto planuje także realizację iluminacji Trybunału Koronnego.

Brama Krakowska jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Miasta Lublin. Na co dzień będzie oświetlona białym światłem o zmiennym nasyceniu, które wyeksponuje i podkreśli detale architektoniczne obiektu oraz jego sylwetkę. Na potrzeby różnych wydarzeń Brama Krakowska rozbłyśnie kolorowym światłem, np. w święta państwowe na biało-czerwono.

Unikalną funkcjonalność zapewni system sterowania oświetleniem połączony z sieciami społecznościowymi. Iluminacja uruchomi scenę świetlną po rozpoznaniu ustalonej ilości oznaczeń w portalach społecznościowych takich jak Facebook czy Instagram. Np. jeśli odpowiednia ilość osób w danym czasie użyje hashtagu #BramaKrakowska, obiekt „odwdzięczy” się krótkim pokazem iluminacji.

Ważnym aspektem jest proekologiczny charakter nowej instalacji. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań iluminacja pobierze niewielkie ilości energii, co przełoży się też na niskie koszty eksploatacji. Projekty wykonawcze zrealizowano ze środków rezerwy celowej Rady Dzielnicy Starego Miasta.

 

*Artykuł partnera

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe