Informacje drogowe: usprawnienie organizacji ruchu na Placu Bychawskim*

  • 25.01.2020, 11:00
  • Paulina Zeliszewska
Informacje drogowe: usprawnienie organizacji ruchu na Placu Bychawskim*
Na placu Bychawskim została wprowadzona nowa stała organizacja ruchu. Zmiana nastąpiła w nocy z 22 na 23 stycznia. Korekta polega na zmianie sygnalizatorów z ogólnych na kierunkowe, montażu dodatkowego sygnalizatora kierunkowego (obecnie znajdują się w tym miejscu dwa sygnalizatory nad jednym pasem - jeden do jazdy na wprost, drugi do jazdy w lewo), utrzymaniu nakazu jazdy w prawo lub lewo z ul. 1-go Maja.

Na placu Bychawskim została wprowadzona nowa stała organizacja ruchu. Zmiana nastąpiła w nocy z 22 na 23 stycznia. Korekta polega na zmianie sygnalizatorów z ogólnych na kierunkowe, montażu dodatkowego sygnalizatora kierunkowego (obecnie znajdują się w tym miejscu dwa sygnalizatory nad jednym pasem - jeden do jazdy na wprost, drugi do jazdy w lewo), utrzymaniu nakazu jazdy w prawo lub lewo z ul. 1-go Maja.

Zaprojektowany układ faz zastępuje zdemontowaną strzałkę warunkowego skrętu w prawo. Sygnał zielony na sygnalizatorach uruchamiany jest niezależnie od siebie (w różnych fazach: w jednej jazda na wprost i w lewo, w kolejnej jazda na wprost, w lewo i w prawo, w kolejnej przedłużenie jazdy w prawo itd.), co powoduje dłuższy czas wyświetlania zielonego sygnału do bezkolizyjnego skrętu w prawo w ul. Kunickiego. Z analizy zapisów z kamer Systemu Zarządzania Ruchem wynika, że zmiany upłynniły ruch na skrzyżowaniu, a prawoskręt w ul. Kunickiego jest na bieżąco udrażniany.

Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności, zwracanie uwagi na sygnalizatory i unikanie tzw. „ jazdy na pamięć”.

 

*Źródło: Biuro Prasowe w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe