Lublin na weekend 24-26 stycznia*

  • 24.01.2020, 13:11
  • Paulina Zeliszewska
Lublin na weekend 24-26 stycznia*
Sprawdźcie co ciekawego będzie działo się w weekend!!!

Sprawdźcie co ciekawego będzie działo się w weekend!!!

Spektakle / Kino

"Jezioro łabędzie", najbardziej znane i cenione dzieło w całej historii tańca klasycznego, do zobaczenia w Centrum Spotkania Kultur w piątek. Dbałość o precyzję wykonania i młodzieńcza pasja tancerzy Russian National Ballet, sprawia, że spektakl jest niezapomnianym przeżyciem.

W dniach 24-26 stycznia w Centrum Kultury trwa Lądek Film Tour. To projekt Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju, najstarszego w Polsce i jednego z najważniejszych festiwali w Europie poświęconego sportowej aktywności człowieka w górach i samym górom. W jego ramach organizatorzy inaugurują dla publiczności w całej Polsce specjalne pokazy filmów festiwalowych, spotkania z twórcami i promocję wydawnictw górskich.

Koncerty

Piątkowa propozycja Filharmonii Lubelskiej to Zespół Muzyki Dawnej Filharmonii Lubelskiej

Dzień później Filharmonia Lubelska zaprasza w podróż do romantycznego i roztańczonego Wiednia, magicznego świata operetki, gdzie rozbrzmiewać będą najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, gdzie w pełnych zachwytu dźwiękach usłyszeć będzie można szelest długich sukien, huk rozlewanego szampana, czy miłosnych westchnień w alkowach. Artyści Estrady: Wielka Gala Straussowska już w sobotę.

Najbardziej znane przeboje lat 50-tych i 60-tych, czyli złotej epoki rock’n’rolla i takich gigantów jak Elvis Presley, Chuck Berry, Little Richard, The Beatles… i wielu innych będzie można usłyszeć w wykonaniu zespołu BackBeat w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego.

Weekendowa propozycja Teatru Muzycznego to „Baron cygański”, z pewnością najpopularniejsze i najbardziej lubiane dzieło J. Straussa.

Wystawy  

NEONart, to unikalny w skali Polski i zapewne świata projekt, w którym 18 twórców zaprojektowało neony artystyczne dla jednego miasta! Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie- Rewiry, Centrum Kultury, NEONart. Lubelskie Neony przy współpracy z Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprosili do Lublina jednych z najlepszych polskich twórców działających na styku typografii, grafiki, ilustracji i designu! W przestrzeniach CSK rozbłysło aż 13 neonów!

Wielkoformatowe malarstwo, instalacje, konstrukcje przestrzenne, animacje poklatkowe i dźwięki, składają się na wystawę, której znaczenia przekazywane są w języku abstrakcji. Wystawa Artura Trojanowskiego "Przypadek jako wypadkowa wielu zmiennych" dostępna dla zwiedzających w Galerii Białej.

Spotkania

Jak co tydzień piątek przewodnicki z Fundacją Via Jagiellonica. Tym razem odkryjemy Lublin Unii Jagiellońskiej. 

Również w piątek spotkanie autorskie w Dosłownej. Centrum Kultury zaprasza na spotkanie z Piotrem Sommerem | Kenneth Koch i jego Tysiąc sztuk awangardowych w przekładach Piotra Sommera.

Warsztaty

Jak co piątek warsztat fotograficzny z Warsztatami Kultury, gdzie poznasz tajemnice szlachetnych technik fotografii i zobaczysz, jak wyglądała praca fotografika 100 lat temu!

Lotne Babki zapraszają wszystkich zainteresowanych, aby porozmawiać o naturalnych metodach na zdrowie i dobre samopoczucie! Jeśli szukasz alternatywy dla chemii, farmacji, niezdrowych kosmetyków to to spotkanie i warsztaty dla Ciebie! A w sobotę warsztaty tkackie, podczas których każdy uczestnik własnoręcznie wykona dekorację ścienną – makatkę.

Fundacja Szpilka organizuje warsztaty rysowania piórkiem i tuszem. W czasie zajęć zostaną stworzone projekty exlibrisów lub obrazy z liter, wszystko w tonacji czarno-białej. 

Sport

Zimowe bieganie, czyli parkrun w Ogrodzie Saskim odbędzie się w sobotę! To ostatnie styczniowe bieganie!

Emocje pucharowe za nami, ale już w niedzielę wraca liga. W 15. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin podejmą CCC Polkowice. Zapowiada się ciężka przeprawa. Dziewczynom potrzebne będzie głośne wsparcie z trybun. 

Dla dzieci

Ferie w pełni! To oznacza tylko jedno! Warsztaty Kultury zapraszają najmłodszych na Zimową Majsternię. W tę sobotę Archiplakat, warsztaty, w trakcie których uczestnicy zapoznają się z ilustracjami z książki „ARCHISTORIA. Opowieść o architekturze” oraz wykonają własny wyjątkowy plakat architektoniczny związany z ulubionym budynkiem, miejscem użyteczności publicznej.

„Historii żabki” to spotkania, w czasie których dzieci rozmawiają o aktualnych problemach, niepokojących zjawiskach i ważnych dla nich tematach. W tę sobotę Historie żabki. Nowe technologie – dobre czy złe? A w niedzielę Historie żabki. Wybuchowe emocje!

Zapraszamy dzieci z rodzicami na pokazy kina familijnego w każdą ostatnią sobotę miesiąca oraz warsztaty plastyczne po filmie. W styczniu w ramach „KINO na piętrze - dla najmłodszych” iście karnawałowy pokaz filmowy: pełna zaskakujących zwrotów akcji i tańca historię Blu - ary modrej, który razem ze swoją opiekunka trafia prosto na karnawał w Rio de Janeiro.

Labirynt znaków to zajęcia edukacyjne o sztuce współczesnej oparte o wybrane zagadnienia ze sztuki współczesnej. Zajęcia prowadzone są w PJM i tłumaczone na język polski foniczny. Podczas warsztatów będzie można zaznajomić się także z kulturą Głuchych i poznać podstawowe znaki w polskim języku migowym.

Różne

Trwa Board Mania - festiwal gier planszowych i karcianych! Impreza odbywa się w Centrum Spotkania Kultur. To już siódma edycja najdłuższego w Polsce konwentu poświęconemu grom bez prądu. A w ten weekend zakończenie, czyli weekend finałowy.

Przed nami kolejna seria tematycznych Jarmarków! Tym razem temat zdrowy i słodki: miód, pyłek, pierzga.

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe