Teatr Studencki "Bohema" UMCS zaprasza na autorski spektakl - "Więzi rodzinne"

  • 13.01.2020, 21:35
  • Rafał Pop
Teatr Studencki "Bohema" UMCS zaprasza na autorski spektakl - "Więzi rodzinne"

Teatr Studencki "Bohema" UMCS działający przy Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS zaprasza na spektakl pt. "Więzi rodzinne", będący autorskim dziełem teatru oraz zwieńczeniem dotychczasowej pracy warsztatowiczów.
"Więzi rodzinne" autorstwa Teatru Bohema są opowieścią o rodzinie pełnej wad. Rodzina Nowaków uosabia problemy, z jakimi zmaga się współczesne polskie społeczeństwo: alkoholizm, przemoc domowa, mitomania, narkomania, fonoholizm.

W tej całej historii znajduje się też wyjątkowe miejsce dla seniora rodu - dziadka Stanisława, który spróbuje uratować rodzinne relacje wpływając na członków rodziny w nietypowy sposób. Scenariusz inspirowany jest twórczością m.in. Sławomira Mrożka, Charlesa Dickensa.

Ponadto, zarówno przed występem, jak i po nim będziemy wspierać ideę niesienia pomocy podopiecznym Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie, który uległ pożarowi w nocy z 30 na 31 sierpnia 2019 roku poprzez zachęcanie do wsparcia finansowego DPS-u darowizną na odpowiedni numer konta. Przed spektaklem będzie można również obejrzeć zdjęcia podopiecznych i Domu przed pożarem.

Po spektaklu zostanie również dokonane podsumowanie naszej dotychczasowej działalności charytatywno-teatralnej w 2019 roku, związanej m.in. ze wsparciem Schroniska w Krzesimowie, projekcie obywatelskim czy akcji studenckiej w ramach Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.
Warto też dodać, że projekt „Więzi rodzinne” podkreśla znaczenie teatru amatorskiego w kształtowaniu obrazu polskiego społeczeństwa, polskiej rodziny w czasach głębokiego podziału oraz kultywowaniu pozytywnych wartości takich jak: jedność, miłość, empatia oraz tolerancja.

Spektakl odbędzie się 31 stycznia o godzinie 19:00 w Akademickim Centrum Kultury „Chatka Żaka” UMCS w Lublinie przy ul. Radziszewskiego 16 w Inkubatorze Medialno-Artystycznym. Wstęp jest bezpłatny. 

Treść przedstawienia jest przeznaczona dla osób powyżej 16 roku życia.
 

Facebook: https://www.facebook.com/events/972964719770833/

Rafał Pop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mała Mi
Mała Mi 13.01.2020, 21:51
Super! Na pewno się wybiorę z rodziną 😊

Pozostałe