Zadbaj o siebie w chorobie – w Lublinie odbędą się warsztaty „Zdrowiej” *

  • 08.01.2020, 11:24
  • Krzysztof Boguń
Zadbaj o siebie w chorobie –  w Lublinie odbędą się warsztaty „Zdrowiej” *
Diagnozie raka piersi zawsze towarzyszy wiele emocji i pytań. To trudny moment, bo choroba z uporządkowanego życia rzuca kobietę na głębokie, nieznane wody, bez żadnej instrukcji obsługi. Gromadzące się emocje mogą niekiedy przytłaczać, a wówczas stery przejmuje stres. Można mu zaradzić! Z pomocą przychodzą Polskie Amazonki Ruch Społeczny (PARS), które w ramach kampanii „Wylecz raka piersi HER2+” organizują w Polsce warsztaty dla kobiet, które właśnie dowiedziały się, że mają wczesnego raka piersi HER2-dodatniego. Najbliższe, bezpłatne warsztaty odbędą się w Lublinie.

15 stycznia 2020 r. kobiety z rakiem piersi mogą wziąć udział w praktycznym spotkaniu, wspierającym radzenie sobie ze stresem. Warsztat dotyczy m.in. tego, jak pomagać sobie w trudnych chwilach, jak zadbać o siebie i podnieść swoją energię, jak radzić sobie z emocjami i myślami. Polega na pracy z własnym ciałem i umysłem, która opiera się na technikach mindfulness oraz ruchu. – Mindfulness, czyli inaczej trening uważności, jest idealny dla osób, które borykają się z wieloma emocjami, nie radzą sobie ze stresem i negatywnymi myślami. Pokażemy kobietom proste ćwiczenia oddechowe i medytację, które wzmocnią uważność na to, co dzieje się z nimi w danej chwili. Dadzą także poczucie spokoju, ułatwią zdystansowanie się i spojrzenie na swoją sytuację z innej perspektywy – mówi Magdalena Knefel (PARS) – certyfikowana nauczycielka programu redukcji stresu w oparciu o techniki uważności (mindfulness). – Uczestniczkom warsztatów proponujemy także zajęcia ruchowe, które wzmacniają przyjazną relację z ciałem, pozwalają rozładować napięcie i dodać sobie energii. Pokażemy konkretne ćwiczenia, które panie będą mogły później wykonywać samodzielnie w domu – dodaje.

Praktyczne ćwiczenia poprzedzi część edukacyjna, którą poprowadzi lekarz onkolog. Omówi m.in.: jak przygotować się do wizyty u lekarza onkologa i jakie tematy kobieta powinna z nim poruszać podczas wizyty, czym jest leczenie przedoperacyjne i dlaczego nie należy się bać odroczenia operacji oraz jak pacjentka może sobie pomóc, żeby leczenie przyniosło jak najlepsze rezultaty. Przedstawi także najważniejsze podtypy raka piersi i opowie, co dzięki wiedzy o podtypie zyskuje pacjentka – to niezwykle ważna wiedza – wciąż wiele pacjentek nie zdaje sobie sprawy, że rak piersi ma różne podtypy, a każdy z nich determinuje inny sposób leczenia. Taka wiedza nie tylko pozwoli być kobiecie aktywnym uczestnikiem całego procesu terapeutycznego, ale ponadto: ułatwi podejmowanie decyzji, rozmowę z lekarzami, zmniejszy lęk przed chorobą i poczucie stygmatyzacji, które często towarzyszy pacjentkom onkologicznym. Połączenie wiedzy i technik radzenia sobie z emocjami przyniesie pacjentce tylko i wyłącznie korzyści.

- Tym razem zdecydowaliśmy się na warsztaty dedykowane pacjentkom z HER2-dodatnim rakiem piersi, które właśnie dowiedziały się o chorobie. To agresywny podtyp nowotworu, który szybko się rozwija i szybko daje przerzuty, dlatego emocje kobiet przy tym podtypie nowotworu są szczególnie silne. Tymczasem tak dużo możemy dla siebie zrobić i pomóc sobie – odpowiednim trybem życia, pielęgnowaniem odporności psychicznej, rozwijaniem konstruktywnego, wspierającego sposobu myślenia. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które są właśnie w trakcie leczenia mówi Elżbieta Majewska, członek zarządu PARS, coach kryzysowy i prowadząca warsztaty „Zdrowiej”. 

Warsztaty „Zdrowiej” odbędą się 15 stycznia 2020 r. w godzinach 11:00–18:00 w Spa Orkana, ul. Szaserów 2 w Lublinie. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, ale trzeba się zapisać, co gwarantuje udział w warsztacie. Wystarczy zgłosić swój udział na adres [email protected] lub pod numer telefonu: 507 150 480. Program i szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.ruchspoleczny.org.pl oraz na profilu FB https://www.facebook.com/events/378033812907899/

 

POLSKIE AMAZONKI RUCH SPOŁECZNY to organizacja pożytku publicznego, której celem jest wywarcie pozytywnego wpływu na standard diagnostyki, leczenia i rehabilitacji wszystkich rodzajów nowotworów. Stowarzyszenie inicjuje i wspiera akcje profilaktyczne i edukacyjne związane z rakiem piersi, tarczycy, płuc, skóry, jajnika, wątroby oraz nerek.

Jeśli chcesz wesprzeć co robimy, pamiętaj o nas przekazując swój 1% - Polskie Amazonki Ruch Społeczny KRS 0000346788

Kampania „Wylecz raka piersi HER2+” powstała z myślą o kobietach, które właśnie dowiedziały się, że chorują na ten podtyp nowotworu. Jej celem jest wsparcie chorych i ich bliskich już od momentu diagnozy oraz edukacja – bo wczesnego raka piersi HER2 dodatniego można wyleczyć! W ramach kampanii została uruchomiona strona internetowa dla kobiet z tym podtypem nowotworu oraz ich bliskich – www.wyleczrakapiersi.pl, a także profil na facebooku – Wylecz raka piersi HER2+. Na stronie znajdują się informacje dotyczące m.in. choroby, diagnostyki, możliwości leczenia. Organizatorami kampanii są: Federacja Stowarzyszeń Amazonki, Fundacja OnkoCafe oraz Polskie Amazonki Ruch Społeczny. Kampania jest realizowana z grantu edukacyjnego przekazanego przez firmę Roche Polska, partnera kampanii. 

Więcej informacji:

Magdalena Knefel, Polskie Amazonki Ruch Społeczny, [email protected], 507 150 480

Sandra Dworak, ExpertPR Consultancy, [email protected], 607 401 118

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe