Lublin na weekend 3- 6 stycznia *

  • 04.01.2020, 16:35
  • Krzysztof Boguń
Lublin na weekend 3- 6 stycznia *
Sprawdźcie co ciekawego będzie działo się w weekend!!!

Spektakle/Kino
"Ich czworo" to jeden z najchętniej wystawianych tekstów Gabrieli Zapolskiej. Dramat ten to ironiczna i pełna humoru obserwacja rodziny, komplikujących się związków i ludzkich słabości. Teatr Osterwy zaprasza na premierę już w ten piątek. 

Do obejrzenia najnowszego i zbierającego bardzo dobre recenzje filmu Romana Polańskiego zaprasza Zespół Konfrontacji Teatralnych. "Oficer i Szpieg" to oparta na faktach historia Alfreda Dreyfusa, nakręcona na podstawie bestsellerowej powieści Roberta Harrisa. 

Koncerty
Centrum Spotkania Kultur zaprasza na muzyczną podróż do krainy najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek "Gwiazdo świeć, kolędo leć". Utwory w wykonaniu Alicji Majewskiej, Olgi Bończyk, Łukasza Zagrobelnego i Włodzimierza Korcza będziecie mogli usłyszeć już w tą niedzielę. 

Koncertu Kolęd w wykonaniu chóru La Musica będziecie mogli wysłuchać w Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie.

A na rozpoczęcie pierwszego weekendu po Nowym Roku, Filharmonia zaprasza na koncert o karnawałowym charakterze "Z batutą i humorem"

Wystawy
Drugą edycję międzynarodowej wystawy grafiki PRINTON możecie zobaczyć w Centrum Spotkania Kultur. Wśród artystów prezentujących swoje prace min. Jiang Yinggui, Li Xu, Michał Mikulski, Sławomir Plewko, Sebastian Smit, Krzysztof Ćwiertniewski, Lech Mazurek. 

"O codzienności w sztuce"- wystawa prezentująca dzieła sztuki współczesnej z kolekcji lubelskiej Zachęty, do zobaczenia w Galerii Labirynt.

Spotkania/Spacery
Jak co roku Edu Tour Turystyka i Edukacja zaprasza na otwarty noworoczny spacer. Tym razem tematem przewodnim stanie się architektura modernistyczna. W Nowym Roku nie możecie też przegapić spacerów Fundacji Via Jagiellonica z cyklu: piątek z przewodnikiem. W tym tygodniu poznacie "Lublin Jagielloński".

Warsztaty
Filia nr 11 MBP zaprasza na piątkowe spotkanie Fanek Sztuki: malowanie na szkle - Mandala na rok 2020. A na twórcze i radosne lepienie z gliny zapraszają Lotne Babki.

W Chatce Żaka coś dla ciała i dla ducha, czyli cykliczne spotkania warsztatowe w improwizacji ruchowej i symbolice ciała z elementami kontakt-improwizacji. 

Sport
Na inaugurację grupowych rozgrywek Pucharu EHF MKS, Perła Lublin zmierzy się z drużyną CS Gloria 2018 Bistrita - Nasaud. Lublinianki czeka niezmiernie trudne zadanie, dlatego wasz doping na Hali Globus będzie nieoceniony. 

W sobotę na Stadionie Lekkoatletycznym rusza projekt bezpłatnych styczniowych treningów. Więc jeśli w waszych noworocznych postanowieniach znalazły się i takie dotyczące rozpoczęcia aktywności fizycznej lub jej kontynuowania, przybywajcie. 

Dla dzieci
Warsztaty muzyczne to propozycja dla dzieci, które w czasie ferii chcą nie tylko słuchać muzyki, ale także ją wykonywać. Zaprasza Filharmonia Lubelska.

Galeria Labirynt zachęca natomiast do uczestnictwa w warsztatach plastycznych inspirowanych ciekawymi i niebanalnymi książkami dla najmłodszych. 

Targi/Kiermasze
Jarmark Lubelski na stałe wpisał się już do kalendarza wydarzeń. Nie inaczej będzie i w tym roku. Lubartowska 77 zaprasza do odwiedzenia Jarmarku Noworocznego, na którym znajdziecie zdrowe, dobre i naturalne produkty. 

Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.

 

 

 

 

 

 

 

 

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe