Lublin na weekend 13-15 grudnia

  • 13.12.2019, 12:12
  • Krzysztof Boguń
Lublin na weekend 13-15 grudnia
Sprawdźcie co ciekawego będzie działo się w weekend!!!

Spektakle/Kino

Na spektakl "Wyzwolenie" na podstawie dramatu Stanisława Wyspiańskiego zaprasza Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice". "Wieczór trzech króli" wraz z audiodeskrypcją i tłumaczeniem to natomiast propozycja Teatru Osterwy na niedzielne popołudnie.

Ten weekend będzie wyjątkowy dla miłośników tańca. Na scenie Centrum Kultury trzy doskonałe spektakle taneczne. W piątek "If/Then" Lubelskiego Teatru Tańca, w sobotę wystąpią "ONE Durski Kania Stanek Ustowska", a niedziela będzie należeć do teatru Rozbrak i ich spektaklu "Rozkosz".

Koneserów kina zapraszamy do Kina Bajka na projekcję "Szatańskiego Tanga" Belli Tarra, czyli adaptacji powieści László Krasznahorkaia pod tym samym tytułem. „Szatańskie tango” trwa 445 minut i dzieli się na trzy części, dlatego poza projekcją kino Bajka przygotowało w przerwach także "przekąskę szefa kina".

Koncerty

Na koncert "Wielkie Transkrypcje" w wykonaniu Harmonium zapraszamy do Trybunału Koronnego. Duet akordeonowy Hubert Giziewski i Iwo Jedynecki zaprezentują opracowania utworów Moniuszki, Borodina czy Lutosławskiego.

W ramach cyklu "Artyści estrady" w filharmonii zagości Lubelska Federacja Bardów. Jedyna w swoim rodzaju formacja proponująca własne rozumienie rozrywki. Czerpie wzorce z muzyki klasycznej i etnicznej, nawiązując do ambitnych nurtów światowego rocka i popu.

Na "Lublin Night Impro" w Centrum Kultury usłyszycie połączenie instrumentów akustycznych, klasycznych i etnicznych z elektroniką. Niepowtarzalna przestrzeń dźwiękowa oraz obraz stworzą spójną całość i pozwolą na lepszy odbiór wydarzenia. Piątkowy wieczór to także okazja aby wybrać się na koncert świąteczny w wykonaniu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Zaprasza Pracowniach Kultury Maki.

Wystawy

Na oprowadzanie po wystawie "Społeczeństwo" zaprasza Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Możecie zobaczyć jak wyglądało miasto po 1956 roku i co wpłynęło na tożsamość współczesnego Lublina. W Brain Damage Gallery indywidualna wystawa Sainera, czołowego muralisty, malarza i artysty z kręgu urban artu na świecie. Otwarcie wystawy już w tą sobotę.

Wystawa "O codzienności w sztuce" to kolekcja sztuki współczesnej Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, którą możecie oglądać w Galerii Labirynt od tego piątku do 19 stycznia.

Zapraszamy na wystawę podsumowującą tegoroczne warsztaty, spacery i plenery fotograficzne realizowane w ramach projektu "Kreatywni w Fotografii". 21 prac zostanie zaprezentowanych już 14 grudnia w Galerii Pod Schodami w Dzielnicowym Domu Kultury SM "Czechów".

Warsztaty

Pachnące świętami wianki oraz kartki świąteczne będziecie mogli wykonać podczas wyjątkowych warsztatów prowadzonych przez Lotne Babki. Nietuzinkowe świąteczne kartki i nie tylko będziecie mieli okazję wykonać na warsztatach kaligrafii w Domu Słów. Natomiast na zajęciach w Filii nr 29 Miejskiej Biblioteki Publicznej własnoręcznie zrobicie pachnące świece parafinowe.

Alchemia Pachnidła to propozycja dla wszystkich tych, którzy nadal poszukują "zapachu idealnego". Na warsztatach organizowanych przez Co Ludzie powiedzą Cafe, będziecie mieli okazję na stworzyć nietuzinkowe perfumy.

Spotkania/Spacery

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Czechowski klub książki". Tym razem na tapecie twórczość Mariusz Szczygła. Mile widziani wszyscy miłośnicy słowa pisanego. Amatorów fotografii zapraszamy natomiast na kolejne z cyklu spotkań Akademii Odkryć Fotograficznych.

Zespół Teatru Osterwy zaprasza wszystkich widzów do wzięcia udziału we wspólnym kolędowaniu. Bóg się rodzi, Anioł pasterzom mówił, Dzisiaj w Betlejem i wiele innych pięknych kolęd pojawi się podczas tego niedzielnego spotkania.

W ramach piątku przewodnickiego, który na stałe wpisał się w cotygodniowe wydarzenia Fundacja "Via Jagiellonica" zaprasza na spacer tematyczny "Lublin Unii Jagiellońskiej".

Sport

W przedświątecznym biegu złap oddech i pobiegnij "Chęć na pięć" już w niedzielę na Czechowie Południowym. Przed biegiem tradycyjnie w sportowej rywalizacji zmierzą się najmłodsi biegacze w kolejnych zawodach z cyklu "Przez metry po kilometry".

Na kolejne wydarzenie z cyklu "Spacery po zdrowie" zaprasza Lubelski Uniwersytet Drugiego Wieku.

Dla dzieci

Do świata muminków zapraszają was aktorzy Teatru Andersena. Twórcy spektaklu z całego worka opowieści o Muminkach wybrali te najbardziej interesujące i "magiczne". Tajniki świata sztuki współczesnej najmłodsi będą mogli poznać natomiast dzięki warsztatom w Galerii Labirynt. Zajęcia "Labirynt znaków" prowadzone są w polskim języku migowym i tłumaczone na język polski foniczny.

Fabryka Fantazji Klubokawiarnia zaprasza na przedświąteczne warsztaty. Pierniczki, bombki i inne cuda będziecie mogli stworzyć wraz z pociechami przy świątecznych rytmach.

Różne

Jeśli nie macie jeszcze świątecznych podarunków dla swoich najbliższych w ten weekend będziecie mieć okazję nabyć kilka oryginalnych rzeczy. W niedzielę Warsztaty Kultury zapraszają na przedświąteczne sprawunki czyli Targi Wyjątkowych Rzeczy. Wyroby hand made znajdziecie także na kiermaszu organizowanym przez Lubartowska 77 oraz "KIERMASZuniu" na który zapraszają Ładno Pracownia i Piękno Panie.

Nie lada gratką dla miłośników czworonogów będzie organizowana w przestrzeniach Targów Lublin III Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych.

 

Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.

 

 

 

 

 

 

 

 

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe