Teatr Andersena w 26 edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawie Polskiej Sztuki Współczesnej *

  • 12.12.2019, 11:56
  • Krzysztof Boguń
Teatr Andersena w 26 edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawie Polskiej Sztuki Współczesnej *
Miło nam poinformować Państwa, że spektakl Historia naturalna czyli o niezwykłych żyjątkach Jędrzeja Piaskowskiego i Huberta Sulimy został przyjęty do 26 edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jan Karow, Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Michał Mizera, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Sabina Zygmanowska.

Aktorzy Teatru Andersena: Kinga Matusiak – Lasecka, Katarzyna Staniewska oraz Łukasz Staniewski w III edycji Konkursu dla najbardziej obiecującego aktora-lalkarza młodego pokolenia, organizowanego przez POLUNIMA – Polski Ośrodek Lalkarski. Do 23 marca 2020 r. Jury wyłoni trzy osoby nominowane do Nagrody. Nazwisko zwycięzcy poznamy podczas obchodów Światowego Dnia Lalkarstwa w Instytucie Teatralnym w Warszawie.

O tytuł najbardziej obiecującego aktora-lalkarza młodego pokolenia za 2019 rok walczy w sumie 17 aktorów, zgłoszonych przez członków sieci POLUNIMA: Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku, Olsztyński Teatr Lalek, Teatr Lalka w Warszawie, Teatr Animacji w Poznaniu, Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie, Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie, Teatr Baj w Warszawie, Teatr Lalek Banialuka im. J. Zitzmana w Bielsku-Białej, Teatr Lalki i Aktora w Opolu, Akademię Teatralną w Warszawie – Filia w Białymstoku, Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum oraz Białostocki Teatr Lalek.

Nagroda POLUNIMA przyznawana jest od 2017 r. i wręczana przy okazji obchodów Światowego Dnia Lalkarstwa. Nagroda ma wymiar finansowy i przyznaje się ją młodemu aktorowi lalkarstwa*, który w sezonie poprzedzającym wręczenie nagrody wyróżnił się w sposób znaczący swoimi dokonaniami artystycznymi.

 * młody aktor lalkarstwa – profesjonalny aktor lalkarz, który uprawia swój zawód nie dłużej niż pięć lat od momentu zdobycia uprawnień zawodowych.

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe