"Geopolityka - mit czy rzeczywistość" - seminarium

  • 12.12.2019, 11:48
  • Krzysztof Boguń
"Geopolityka - mit czy rzeczywistość" - seminarium
Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie, Fundacja Scytia oraz Instytut Europy Środkowej zapraszają 14 grudnia(sobota) o godzinie 10:00 do Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego na seminarium naukowe "Geopolityka - mit czy rzeczywistość". Spotkanie ma na celu stworzenie przestrzeni do dyskusji o historycznym oraz współczesnym znaczeniu geopolityki z perspektywy zakresu badań prowadzonych przez zaproszonych gości.

Prelegentami seminarium będą dr hab. Konrad Pawłowski Kierownik Zespołu Bałkańskiego Instytutu Europy Środkowej, dr Kamil Zajączkowski adiunkt w Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego, dr Konrad Świderadiunkt w Instytucie Studiów Politycznych PAN, członekPolskiego TowarzystwaGeopolitycznegoorazdrhab. Maciej Münnich prof. KULz Katedry Historii Starożytnej, Bizantyńskiej iŚredniowiecznej KUL, dr hab. Agata Ziętek pracownik Zakładu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz dr Michał Lubina ekspertds. stosunków międzynarodowych,współpracownik Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, adiunkt w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ.Uczestnicy seminarium będą mogli poznać bliżejzagadnienie geopolityki, czylidziedziny wiedzy, koncentrującej się na relacjach między przestrzenią asiłąwkategoriach długookresowych. Obszar ten analizuje powstawanie, rozwój iprzyczyny upadku potęg w czasie i przestrzeni. Spotkanie jest skierowane jest zarówno dla osób które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z geopolityką, jak i tych, którzy interesują się jej tematyką od dawna.

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe