Policja ostrzega. Zamość: Zderzenie dwóch samochodów osobowych

  • 11.12.2019, 12:49
  • Krzysztof Boguń
Policja ostrzega. Zamość: Zderzenie dwóch samochodów osobowych
49-letnia kierująca hondą wraz z pasażerką z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala po tym jak pojazd, którym się poruszały na łuku drogi nagle zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z osobową skodą. Prawdopodobnie przyczyną wypadku była nadmierna prędkość, niedostosowana do panujących na drodze warunków. Szczegóły zdarzenia wyjaśniają policjanci i przypominają o konieczności zachowania ostrożności na drodze.

O zderzeniu dwóch pojazdów osobowych, do którego doszło w Adamowie, dyżurny zamojskiej komendy Policji został powiadomiony wczoraj ok. godziny 5:30. Jak wstępnie ustalili skierowani na miejsce wypadku policjanci kierująca hondą, 49-letnia mieszkanka gminy Adamów, jadąc w kierunku Zamościa na łuku drogi nagle straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w jadącą z naprzeciwka osobową skodę.

    W wyniku zderzenia honda przesunęła się i uderzyła w znajdujące się przy drodze barierki ochronne. Prawdopodobnie przyczyną utraty panowania nad pojazdem przez kierującą hondą była nadmierna prędkość niedostosowana do panujących wówczas na drodze warunków.

    Z obrażeniami ciała do szpitala zostały przewiezione kierująca hondą oraz podróżująca z nią 48-letnia mieszkanka gminy Krasnobród. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że kierująca honda była trzeźwa podobnie jak 47-letni mieszkaniec gm. Skierbieszów siedzący za kierownicą skody. Z uwagi na powstałe w samochodach uszkodzenia policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów.

     Szczegółowy przebieg wypadku wyjaśniają policjanci i apelują o ostrożność za kierownicą. Pamiętajmy, że o tej porze roku warunki drogowe mogą bardzo szybko się zmienić. W niektórych miejscach może być ślisko. Dlatego też mając na uwadze zmieniającą się aurę zawsze należy zwolnić i dostosować prędkość do własnych umiejętności oraz panujących warunków atmosferycznych. Jadąc wolniej zmniejszamy ryzyko wystąpienia wypadku i zwiększamy tym samym swoje szanse na bezpieczne dotarcie do celu.

 

* źródło:lubelska.policja.gov.pl

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe