Prezentacja raportu z projektu "Przeciwdziałanie mowie nienawiści i dyskryminacji w lubelskich szkołach" *

  • 10.12.2019, 12:07
  • Krzysztof Boguń
Prezentacja raportu z projektu "Przeciwdziałanie mowie nienawiści i dyskryminacji w lubelskich szkołach" *
W Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka mamy przyjemność podzielić się z Państwem wynikami raportu z realizacji projektu "Przeciwdziałanie mowie nienawiści i dyskryminacji w lubelskich szkołach". 10 grudnia 2019 roku o godz. 12.30 w Biurze Partycypacji Społecznej (ul. Bernardyńska 3, Lublin), sala nr 104.
Siedem nauczycielek lubelskich szkół średnich przeprowadziło w 56 klasach ponad 70 godzin zajęć z tematyki przeciwdziałania mowie nienawiści i dyskryminacji. W warsztatach wzięło udział 1452 uczniów i uczennic. Po każdych zajęciach prowadzona była ankieta ewaluacyjna. Ponad 90 proc. młodzieży uczestniczącej w warsztatach poleciłaby swoim koleżankom i kolegom udział w takich zajęciach, a 39 proc. wystawiła warsztatom najwyższą ocenę, tylko 2,40 proc. uczniów i uczennic oceniło warsztaty jako bardzo słabe.
Wielu uczniom i uczennicom warsztaty dały możliwość uświadomienia sobie czym jest mowa nienawiści i jakie może mieć konsekwencje, co może czuć osoba doświadczająca tego zjawiska oraz gdzie szukać pomocy. Co jeszcze wyczytaliśmy z ankiet ewaluacyjnych? Jakie rekomendacje przedstawiły nam osoby prowadzące warsztaty? O tym wszystkim powiemy na wtorkowej konferencji. 
Projekt realizuje Stowarzyszenie Dla Ziemi - organizacja z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w obszarze edukacji i kulturze. Od 2009 roku nieprzerwanie pracujemy z i na rzecz osób starających się w Polsce o nadanie statusu uchodźcy, nasze działania kierujemy także do społeczeństwa przyjmującego. Organizujemy spotkania ze społecznością lokalną z udziałem uchodźczyń i warsztaty w szkołach. 

Projekt realizowany ze środków Miasta Lublin. 

 

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe