Lublin na weekend 6-8 grudnia *

  • 06.12.2019, 15:21
  • Krzysztof Boguń
Lublin na weekend 6-8 grudnia *
Sprawdźcie co ciekawego będzie działo się w weekend!!!

Ten grudniowy weekend spędzamy pod znakiem Mikołajek. W piątek Plac Króla W. Łokietka rozświetlą świąteczne iluminacje inaugurujące "Festiwal Bożego Narodzenia", który potrwa aż do 12 stycznia. W programie m.in. Orszak św. Mikołaja, koncerty, pokazy filmów, warsztaty kulinarne i wile innych atrakcji. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem.

Spektakle/Kino
Ukraina Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 6-8 grudnia w Centrum Kultury w Lublinie. W programie pokazy najważniejszych filmów z Ukrainy ostatnich lat i spotkania z twórcami. "Do domu" to świetnie przyjęty na tegorocznym Festival de Cannes ukraiński kandydat do Oscara i zwycięzca 4. Ukraina Festiwal Filmowy. Po seansie spotkanie z reżyserem filmu, Narimanem Alievem. "Moje myśli są ciche" to natomiast inteligentna komedia, nagrodzona na Karlovy Vary International Film Festival i doskonale przyjęta na 4. Ukraina Festiwal Filmowy. Po filmie odbędzie się spotkanie z odtwórcą głównej roli, Andriyem Lidagovskiym.

Transmisję opery "Zaczarowany flet" Mozarta w reżyserii Julie Taymor, będzie można zobaczyć w Teatrze Starym. Natomiast na deskach teatru "Zła matka" w reżyseri Karoliny Porcario. Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z twórcami, które poprowadzi Łukasz Drewniak.

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza natomiast na pokazy trzech filmów dokumentalnych, których fragmenty zostały nagrane na terenie Muzeum. Wyświetlone zostaną produkcje, które łączy wspólny element: wszystkie opowiadają o podążaniu przez rodziny szlakiem wojennych doświadczeń ich bliskich, próbie ich zrozumienia i przepracowania.

Koncerty
Pomiędzy 6 a 7 grudnia sale Centrum Kultury w Lublinie wypełni wyjątkowy festiwal. Jazz Bez objawi się w dwu odsłonach. Pierwszy dzień zostanie poświęcony zmarłemu w maju tego roku Markijanowi Ivaszczyszynowi- animatorowi kultury Lwowa, pomysłodawcy festiwalu Jazz Bez jako sieci, propagatorowi muzyki jazzowej po obu stronach granicy polsko- ukraińskiej. Drugi dzień, pod hasłem Modern Music Weekend, ukaże unikalne, najnowsze zjawiska obecne w muzyce współczesnej różnych gatunków. W niedzielę Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża" zaprasza na recital w wykonaniu Piotra Sałajczyka oraz Mihkel'a Poll'a.

Wystawy
Do Galerii Labirynt zapraszamy na piątkowy wernisaż "Mikołaj Smoczyński - The Secret Performance", który będzie tłumaczony na Polski Język Migowy oraz język angielski. Wystawa czynna do piątego stycznia. Wystawa "Kolekcja Mistrzów Krzysztofa Musiała. Przeciwne kierunki" zostanie zaprezentowana także w najbliższy piątek w Muzeum KUL.

Warto wybrać się do Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i Kulturalnej na pokonkursową wystawę fotografii "Lublin Travel". Na wystawie zostanie zaprezentowanych 20 spośród 104 zgłoszonych do konkursu zdjęć, wykonanych w wyjątkowym dla miasta czasie 450-lecia Unii Lubelskiej. Zdjęcia będziecie mogli obejrzeć do końca stycznia.

Warsztaty
W przedświątecznej atmosferze, przy relaksującej muzyce i rozgrzewającej herbacie Dobrze się składa zaprasza na kreatywne warsztaty tworzenia ozdób świątecznych do Centrum Kultury. Lotne Babki zapraszają na poduchowe warsztaty, na których przygotujecie poduchy w klimacie świątecznym a Typoduchy czyli poduchy w klimacie literackim, będziecie mieli okazję wykonać na warsztatach, które przygotował dla was Dom Słów.

Podczas kolejnych warsztatów realizowanych w ramach Inkubatora Kultury będzie można dowiedzieć się jak zamienić obraz w słowo. Na warsztaty z audiodeskrypcji zapraszają Warsztaty Kultury.

Spotkania/Spacery
Lubelskie Stare Miasto skrywa wiele tajemnic. Spacer w klimacie dwudziestolecia to opowieść o kontrastach, anegdotach i sensacyjkach, które prawie 100 lat temu rozgrzewały lubelską opinię publiczną. Opowiadać będzie Przewodnik Inspiracji- Joanna Szmit. Na spacer "Lublin Unii Jagiellońskiej" zaprasza natomiast  fundacja "Via Jagiellonica".

"Kola dla odważnych" to kolejne z cyklu spotkań z podróżą w Chatce Żaka. Tym razem jako gość wystąpi Miłosz Huber, który od 20 lat prowadzi badania na Półwyspie Kola. 

Sport
EBLK: Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin ‒ Ślęza Wrocław, to spotkanie dwóch równorzędnych rywali. Szykujcie się więc na duże emocje.

Jednodniowe zawody pływackie dla osób z niepełnosprawnościami z województwa lubelskiego, będą podsumowaniem całorocznej pracy i treningów oraz doskonałą formą integracji osób z różną niepełnosprawnością i w różnym wieku, a także sprawdzeniem nabytych umiejętności pływackich. Zawody odbędą się w pływalni H2O. Zapraszamy do wspólnego kibicowania.

Dla dzieci
Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej zaprasza wszystkie dzieci na mikołajkowy spacer po Lublinie. Będzie dużo zabawy, miejsca związane z miejskimi legendami a na koniec wspólnie ubieranie choinki.

"Kolędy świata" dla najmłodszych oraz "Bajki czy grajki – Piotruś i wilk" to propozycja Filharmonii na wyjątkowe spędzenie mikołajek pełnych muzyki.

Skejciołek to niezwykły teatrzyk dla dzieci, na który zapraszają Warsztaty Kultury w ramach cyklu Miastoczułość. Tytułowy bohater to mały koziołek, który jadąc na deskorolce odkrywa miasto i poznaje jego historię. Mali widzowie będą mogli posłuchać lubelskich legend, historii z życia Skejciołka, a także dowiedzieć się, dlaczego warto spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu. Teatr Andersena zaprasza na niezwykle ciekawe przedstawienie "Historia naturalna" czyli rzecz o niezwykłych żyjątkach.

Różne
Lubartowska 77 zaprasza na kolejny tematyczny Jarmark Lubelski. Będzie słodko, będzie smacznie, będzie przy kawie. Mikołajkowe Laser Party na lodzie z Icemanią, przy dźwiękach świątecznych i mikołajkowych przebojów to znakomita propozycja dla aktywnych.

Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.

 

 

 

 

 

 

 

 

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe