CBA zatrzymało byłego przewodniczącego Rady Miasta Lublin

  • 05.12.2019, 12:34 (aktualizacja 05.12.2019, 12:53)
  • Krzysztof Boguń
CBA zatrzymało byłego przewodniczącego Rady Miasta Lublin
Piotra Kowalczyka i jeszcze trzech przedsiębiorców zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Chodzi o pomoc w załatwieniu zgody na budowę wieżowca przy Zana. Oczywiście za ogromną łapówkę.

Kowalczyk nie czuje się winny i twierdzi, że jest w tym wszystkim podtekst polityczny. Całość uważa za prowokację. Z kolei funkcjonariusze CBA zgromadzili materiał dowodowy w sprawie, który przesądza o winie biznesmenów.

Poniżej zamieszczamy oficjalne oświadczenie byłego przewodniczącego Rady Miasta Piotra Kowalczyka:

"Padłem ofiarą prowokacji wykonanej przez agentów CBA. Sytuacja ta miała miejsce w moim biurze w trakcie podpisywania umowy o wykonanie prac projektowych z inwestorem ze Słowacji, który okazał się być podstawionym agentem CBA. Umowa (...) dotyczy przygotowania dokumentacji niezbędnej do realizacji inwestycji znajdującej się przy ulicy Zana w Lublinie na prywatnym gruncie, dla którego od 2007 r. obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego".

Póki materiały dowodowe znajdują się w prokuraturze w Zamościu. Nie ma jaszcze oficjalnych zarzutów.

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe