Na lubelskim lotnisku powstanie strefa Cargo

  • 25.09.2015, 12:35 (aktualizacja 25.09.2015, 12:56)
  • Dominik Masierak
lonisko_cargo
loadingŁaduję odtwarzacz...
Włoska firma Xpress Handling otworzy na lubelskim lotnisku punkt odpraw towarowych. Prace już ruszyły, a baza powinna być gotowa wiosną przyszłego roku.

Xpress Handling ma bazy w kilku krajach Europy – w Hiszpanii, Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii. Lublin będzie ich pierwszą polską inwestycją. Skorzystać mają z niej zarówno polscy, jak i zagraniczni przedsiębiorcy.

 

Strefa Cargo ma powstać zaraz obok terenu lotniska. Powstanie tam rampa załadunkowo-rozładunkowa dla dwóch samochodów ciężarowych i budynek, w którym odbywać będzie się kontrola celna i odprawa towaru. 

 

Inwestorzy zakładają, że w pierwszym roku działalności na lubelskim lotnisku uda się odprawić ponad tysiąc ton towarów. W następnych latach liczba ta ma wzrosnąć do ponad 3 tysięcy ton rocznie. 

Dominik Masierak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe