Gmina Lublin podpisała z miejskim przewoźnikiem MPK Lublin - Spółka z o.o. nową umowę powierzenia usług transportowych *

  • 24.11.2019, 10:50
  • Krzysztof Boguń
 Gmina Lublin podpisała z miejskim przewoźnikiem MPK Lublin - Spółka z o.o. nową umowę powierzenia usług transportowych *
Podpisana 21 listopada tzw. umowa dziesięcioletnia określa między innymi zakres i standardy świadczenia przez MPK usług komunikacji miejskiej, wymogi techniczno-eksploatacyjne autobusów i trolejbusów oraz prognozowaną liczbę wozokilometrów na kolejne lata.

Podpisany kontrakt ma na celu zabezpieczenie ciągłości przewozowej na przestrzeni kolejnych 10 lat. Jego ostateczny kształt jest wynikiem wielomiesięcznej pracy zespołu powołanego specjalnie w tym celu.

Umowa wejdzie w życie 1 stycznia 2020 r. i będzie obowiązywała do dnia 31 grudnia 2029 r. Jest to już druga umowa tego typu, pierwsza została podpisana w 2009 r.

MPK Lublin obsługuje 85% rynku komunikacyjnego. Zatrudnia 721 kierowców, w tym 506 autobusowych i 215 trolejbusowych. Spółka istnieje od 1929 r. i do momentu powołania Zarządu Transportu Miejskiego, pełniła w Lublinie rolę zarówno organizatora, jak i przewoźnika. Usługi przewozu w lubelskiej komunikacji miejskiej, w systemie ZTM, poza MPK Lublin, realizuje również dwóch przewoźników prywatnych, wyłonionych w postępowaniach przetargowych: firma IREX ze Śląska oraz konsorcjum firm Lubelskie Linie Autobusowe i Traf-Line.

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe