2nd World Children Championship (10.11.2019) w Brnie, Czechy - relacja

  • 20.11.2019, 18:18
  • Patryk Flisek
brno_dzien_2_montaz_3_podpisy_logotyp_mp4_na_strone.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
10 listopada, w DRFG Arena, odbył się 2. Światowe Mistrzostwa Dzieci. W tej imprezie wystartowało ponad 1200 zawodników w kategoriach wiekowych od dzieci najmłodszych, przez młodzika, kadeta, po juniora, w tym ponad 500 z Polski.

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami (http://www.worldbudokarate.org/results-2nd-world-children-traditional-karate-championship/), a także do obejrzenia zdjęć: https://www.facebook.com/pg/World-Budo-Karate-Association-733227670193842/photos/?tab=album&album_id=1216420161874588&ref=page_internal 

 

Oba wydarzenia są wynikiem wspomnianego powyżej porozumienia między federacjami karate tradycyjnego, podpisanego w Niemczech 1 listopada 2019 roku (http://karate.pl/aktualnosci2.php?news=1933) oraz wyrazem współpracy w ramach szerokiej międzynarodowej platformy.

 

"Podczas obu wydarzeń panowała znakomita atmosfera sportowa, a poziom rywalizacji był bardzo wyrównany. Cieszy nas to, że polscy zawodnicy, od kadetów po seniorów, wiedli prym na macie, co jest potwierdzeniem tego, że system szkolenia kadr narodowych w Polsce zmierza w dobrym kierunku - powiedział prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego Andrzej Maciejewski - Z kolei 2. Światowe Mistrzostwa Dzieci można uznać za historyczne wydarzenie, ponieważ był to pierwszy turniej w ramach platformy między federacjami karate tradycyjnego. W przyszłym roku będą to mistrzostwa czterech lub więcej federacji, co wydatnie podniesie ich atrakcyjność jako widowiska sportowego. Zamierzeniem całego nurtu karate tradycyjnego jest to, aby najmłodsi zawodnicy z Brna wystartowali w przyszłości podczas igrzysk olimpijskich". 

 

Organizatorem zawodów była Czeska Federacja Karate Tradycyjnego. 

Patryk Flisek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe