Eko-studio dla najmłodszych. Przyjdź i zobacz, co można wyczarować z pudełka po telewizorze *

  • 18.11.2019, 14:26
  • Krzysztof Boguń
Eko-studio dla najmłodszych. Przyjdź i zobacz, co można wyczarować z pudełka po telewizorze *
W centrum handlowym SKENDE stanęła miniatura mieszkania wykonana z tektury. Oprócz papierowych mebli, ozdób i dodatków, można znaleźć tutaj także narzędzia i jedzenie zrobione z kartonu. Wszystko po to, aby pokazać najmłodszym, że ekologia nie musi być nudna, a zabawki można zrobić własnoręcznie. Eko-studio można odwiedzić do 24 listopada. W ten sposób SKENDE włącza się w międzynarodową kampanię Zabawa to poważna sprawa, która zwraca uwagę na prawo dzieci do edukacji i zabawy.

Eko-studio znajduje się na pasażu SKENDE, przed sklepem Carry. Kartonowe mieszkanie zostało podzielone na trzy części – kuchnię, salon oraz otwarty taras z ogrodem. Już
w najbliższy weekend – 23 listopada i 24 listopada, w godz. od 10:00 do 18:00 – będą odbywały się tutaj tematyczne warsztaty. W pozostałe dni dzieci także mogą korzystać ze stoiska, które dostępne jest do 24 listopada w godzinach funkcjonowania centrum (od 10:00 do 21:00). Do ich dyspozycji są barwne materiały i przybory do malowania oraz specjalne szablony, dzięki którym wyczarują z tektury nowe zabawki. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

- Chcemy pokazać najmłodszym, że ekologia może dawać dużo zabawy i wcale nie musi być nudna. Karton po telewizorze lub pudełko po butach jest wartościowym materiałem, któremu można w łatwy sposób dać drugie życie. Kreatywne zabawy, które oferuje nasze eko-studio dostarczy wielu radości, ale także rozwinie wyobraźnię i zwróci uwagę najmłodszych na ochronę środowiska - mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor centrum handlowego SKENDE Shopping.

We wnętrzu papierowego mieszkania nie przypadkowo pojawiły się także maskotki IKEA
z limitowanej kolekcji Sagoskatt oraz specjalne fotościanki z tektury do robienia zdjęć. Eko-studio ma przypominać o trwającym konkursie IKEA, który kończy się właśnie 24 listopada. Do tego czasu każde dziecko może zgłosić rysunek swojego wymarzonego pluszaka. Na podstawie nagrodzonych prac IKEA wyprodukuje zabawki, które trafią na sklepowe półki. Dochód z ich sprzedaży przekazywany jest na program grantowy dla organizacji społecznych. Więcej informacji na temat konkursu na stronie: www.zabawymoc.pl.

Szczegóły na temat eventu dostępne są na Facebooku w wydarzeniu: „Eko-studio MÅLA”.

* Artykuł Partnera


 


 

 

Krzysztof Boguń

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe