Odbudowa DPS przy ul. Głowackiego

  • 15.11.2019, 12:44
  • Marta Kowalczyk
Odbudowa DPS przy ul. Głowackiego DPS Głowackiego / Urząd Miasta Lublin
Trwają intensywne przygotowania do odbudowy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego 26 w Lublinie, po pożarze, który wybuchł 31 sierpnia. Zakres prac do wykonania jest bardzo szeroki.

Konieczna jest odbudowa dachu, wykonanie nowej elewacji, przebudowanie klatek schodowych i zbudowanie nowych. Potrzebna jest nowa wentylacja i instalacja hydrantowa. Odbudowy wymaga szyb windy, a wymiany jej mechanizm. Niezbędne będą też prace elektryczne i estetyczne, m.in. odmalowanie ścian.

Teren został już uprzątnięty, została też przeprowadzona rozbiórka kominów. Wykonano niezbędne ekspertyzy techniczne i przeciwpożarowe. Miasto złożyło już wniosek o pozwolenie na budowę dachu, co jest pierwszym krokiem w stronę odbudowy budynku. Zabudowa dachu powinna być gotowa w kwietniu. W dalszym ciągu trwa projektowanie odbudowy kubatury. Do końca stycznia planowane jest stworzenie projektu budowlanego i wykonawczego. 
 

W przyszłym tygodniu złożone zostaną, do Biura Zamówień Publicznych, dokumenty przetargowe na roboty budowlane. Ogłoszenie przetargu zakładającego prace wnętrzarskie i zewnętrzne zaplanowane jest na luty. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na wiosnę ruszą prace budowlane, a mieszkańcy wrócą do odnowionego obiektu na wiosnę 2021 roku.

 

Źródło: lublin.eu

Marta Kowalczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe