O „Jasności” w Kazimierzu

  • 14.11.2019, 13:05
  • Marta Kowalczyk
O „Jasności” w Kazimierzu Fot. Okładka książki
W najbliższą sobotę, 16 listopada, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki w Kazimierzu Dolnym zaprasza na spotkanie z pisarką Mają Wolny.

"Zbliża się awaria świata. A z nią samozagłada.
W brytyjskim miasteczku Bethlem dochodzi do wybuchu elektrowni atomowej. Wprowadzony zostaje nowy reżim, a świat znany do tej pory przestaje istnieć.
Roma Wilk, jak większość kobiet ocalałych z katastrofy, trafia do miejsca przypominającego połączenie szpitala psychiatrycznego i obozu. Codziennie wkłada ten sam uniform, łyka te same tabletki – diagnozą jest choroba popromienna. Mimo doskonałej opieki zachowanie Romy wzbudza niepokój lekarzy.
Czy kobieta cierpi na syndrom końca świata? A może ktoś inny żongluje prawdą"… to opis najnowszej książki pisarki – „Jasność”.


Mroczna, ale i fascynująca książka, poprzez którą autorka włącza się w wywołujący ostatnio żywą dyskusję społeczną, temat ekologii, ochrony przyrody i zmian klimatycznych.

Maja Wolny - pisarka, podróżniczka, była dziennikarka „Polityki”, autorka pięciu powieści, bestsellerowych Czarnych liści oraz Księgobójcy (nominacja do nagrody Wielkiego Kalibru, belgijska nagroda literacka Herkulesa Poirota). W latach 2003-2015 mieszkała w Belgii, była dyrektorką muzeum, zajmowała się promocją kultur Europy Wschodniej oraz działaniami ekologicznymi. Obecnie mieszka w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

Spotkanie z autorką odbędzie się 16 listopada o godzinie 16.00. Wstęp wolny.

 

Źródło: Kazimierski Ośrodek Kultury

Marta Kowalczyk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe