Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

  • 14.11.2019, 11:30
  • Marta Kowalczyk
Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę Fot. PDPZ / Facebook
Żywność długoterminową, odzież, artykuły higieniczne, zabawki to między innymi będzie można przynosić, 24 listopada, na Wielką Uliczną Zbiórkę Darów. Zbiórka odbędzie się w ramach charytatywnej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.

Na terenie całego kraju zbierane będą paczki. Dary rzeczowe, nie pieniądze, należy przynosić do oznakowanych samochodów lub wyznaczonych punktów z uśmiechniętą żółtą buzią.

Podarunki zostaną przekazane: dzieciom z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, w trudnej sytuacji materialnej, niepełnosprawnym, podopiecznym domów dziecka, świetlic środowiskowych, ośrodków szkolno-wychowawczych, schronisk i sierocińców.

Tegoroczną akcję, podobnie jak poprzednie, objęła patronatem honorowym małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. 

Więcej informacji: regulamin akcji, aneks oraz wskazówki dla szefów sztabów i wolontariuszy można znaleźć na stronie www.pdpz.pl. Tam też dostępne są wersje e-formularza, za pomocą, którego można zarejestrować sztab akcji (tylko zarejestrowane sztaby mogą prowadzić zbiórki).

Ogólnopolska Akcja Charytatywna „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” zrodziła się w 1993 roku na antenie Radia Lublin – w radiowej audycji „Jasiek. Dobranocka dla Najmłodszych”. Wtedy jego autorka, Ewa Dados, wpadła na pomysł zorganizowania akcji. Bezpośrednią inspiracją były zasygnalizowane jej problemy małych słuchaczy.

 

Źródło: www.pdpz.pl 

Marta Kowalczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe