Strefa Innych Brzmień prezentuje: Mirt *

  • 14.11.2019, 10:09 (aktualizacja 14.11.2019, 10:13)
  • Krzysztof Boguń
Strefa Innych Brzmień prezentuje: Mirt *
W listopadzie Strefa Innych Brzmień zaprasza na solidną porcję elektroniki prosto od Mirta. W piątkowy wieczór (22 listopada) w Warsztatach Kultury w Lublinie będzie okazja usłyszeć utwory z jego najnowszego albumu pt. „Greed”, ale pojawią się również starsze kompozycje tego nad wyraz twórczego i aktywnego artysty. Tomasz Mirt to dziś jedna z najciekawszych osobowości na krajowej scenie muzyki elektronicznej, niestrudzony poszukiwacz dźwięków i obrazów, muzyk, grafik, realizator nagrań terenowych, projektant oraz wydawca. W solowej odsłonie pojawi się w Lublinie po raz pierwszy, zatem tym bardziej nie można przegapić tego koncertu.

Kiedy: 22 listopada 2019 – piątek, godz.: 19.00

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa

Wstęp wolny

Mirt – Tomek Mirt kiedyś na dachu studia grał z kolegami w piłkę dzikimi jabłkami, nagrywał przez telefon informacje Mazowieckiego Centrum Kryzysowego i blokował klawisze w syntezatorze kablem, żeby ten wydawał dźwięk bez końca. Tak powstawały albumy zespołu Brasil and the Gallowbrothers Band. Potem malował i kleił okładki we własnej wytwórni catsun, żeby dalej robić to też w MonotypeRec. Jednocześnie zaczął nagrywać domofony i łączyć moduły syntezatora kablami, by mieć z czego składać solowe płyty. Wychodzi mu z tego połączenia coś między ambientem, soundtrackiem, techno i pewnie czymś jeszcze.

Kiedyś w tajskiej dżungli za długo nagrywał deszcz i zafascynowany tym założył Saamleng – wytwórnię, która wydaje tylko nagrania terenowe.

Brakowało mu modułów do nagrywania kolejnych solowych płyt, więc ze znajomymi zaczął je robić, powołując do istnienia Xaoc Devices.

Wydał tyle CD, winyli i kaset w normalnych i zmyślonych wytwórniach, że już sam nie wie ile ich było i które z nich się liczą. Wydał nawet dyskietkę. Grał na wielu festiwalach, z różnymi osobami i wiele osób coś o nim napisało. Nagrał też muzykę do znanego serialu, ale nie sam.

Właśnie wydał nową płytę z muzyką pod tytułem „Greed” i drugą, z nagraniami terenowymi – „Tristes Tropiques”.

Koncert realizowany jest w ramach projektu „Słuchanie miasta – warsztaty edukacji dźwiękowej”.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej informacji o artyście:

https://www.facebook.com/Mirt-307674845923132/

https://mirt.bandcamp.com/

https://soundcloud.com/mirt-1

Posłuchaj:

https://www.youtube.com/watch?v=CLc2YPK_y0Q

https://www.youtube.com/watch?v=yFraHuVCi7E

***

Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury w Lublinie to całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze labele niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe, często frapujące, połączenia. Strefa, nieodłącznie związana z letnim Festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia, pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo.

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe