Pierzak w skansenie

  • 13.11.2019, 11:33
  • Marta Kowalczyk
Pierzak w skansenie Fot. K. Wasilczyk
Darcie pierza, babskie opowieści, śpiewy, żarty kawalerów i gęsi puch unoszący się w powietrzu – tak zapowiada się niedzielne listopadowe popołudnie w lubelskim skansenie.

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza, 17 listopada, do wzięcia udziału w wydarzeniu Pierzak, nawiązującego do dawnych prac wykonywanych kiedyś gromadnie przez wiejskie gospodynie.

Wydarzenie w lubelskim skansenie będzie miało charakter spektaklu w duchu ludowego teatru amatorskiego. Spektakl pt. „Pierzaki kumowskie” zostanie odegrany przez zespół Kumowianki pochodzący z Kumowa oraz uczniów Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie.

Ponadto organizatorzy z myślą o najmłodszych przygotowali zabawę gąski, gąski do domu, dodatkowo wszyscy uczestnicy spotkania będą mogli wziąć udział w warsztatach rękodzieła, podczas których wykonają nietuzinkowe ozdoby choinkowe – pajączki z gęsiego puchu.

Na spotkanie obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc, której należy dokonać telefonicznie w Dziale Edukacji, tel.: 81 53-385-13 wew. 18 (od poniedziałku do piątku w godz.: 8.00-14.00). Koszt udziału 12 zł/6 zł.

 

 

Źródło: Lublin.eu / Muzeum Wsi Lubelskiej

Marta Kowalczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe