XXII Targi Wydawców Katolickich

  • 12.11.2019, 12:59
  • Marta Kowalczyk
XXII Targi Wydawców Katolickich Stowarzyszenie Wydawców Katolickich
40 wystawców z całej Polski, koncert „Serce dla Ciebie Polsko”, wystawę „Rodzina Bogiem Silna” to między innymi będzie można zobaczyć i usłyszeć na targach wydawców katolickich. Wydarzenie odbędzie się w dniach 19 – 21 listopada 2019 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Targi są wspaniałą okazją dla wydawnictw do zaprezentowania swojego dorobku wydawniczego, promowania czytelnictwa, spotkania z czytelnikami, a wszystkim zainteresowanym dobrą książką do spotkania z nią w jednym miejscu o szerokim wachlarzu tematyki, edytorstwa i formach (książka tradycyjna, elektroniczna, e-booki).

W tym roku wydarzenie uświetni koncert muzyczno-poetycki w wykonaniu Danuty Stankiewicz: „Serce dla Ciebie Polsko”. Występ przedstawi w pigułce historię Państwa Polskiego poprzez muzykę i słowo. Utwory muzyczne, charakterystyczne dla danego okresu dziejowego tworzącej się państwowości polskiej, przeplatać się będą z krótką opowieścią o ich powstaniu, a wiersze oraz efekty audiowizualne dopełnią obraz. Wśród utworów będą np. „Bogurodzica”, „Rota”, „O mój rozmarynie”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”, a także utwory współczesnych kompozytorów. Dodatkowo wybrzmią utwory związane ze Świętym Janem Pawłem II. Koncert odbędzie się drugiego dnia Targów, 20 listopada 2019 r. o godz. 19.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Drugiego dnia, w sali 1013 Collegium Jana Pawła II, odbędzie się również konferencja z okazji 130-lecia urodzin Zofii Kossak pt. Zofia Kossak pisarka z Ziemi Lubelskiej.

Targom będą towarzyszyły wystawy przygotowane przez Stowarzyszenie Civitas Christiana: „Rok Polski Filipa Rybczyńskiego” czy „Rodzina Bogiem Silna” przedstawiająca nauczanie sługi bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego.

Targi, organizowane przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich i Katolicki Uniwersytet Lubelski, będą się odbywały w holu Collegium Jana Pawła II, w godz. 9.00 – 18.00.

Wstęp na targi jak i na koncert jest bezpłatny.

Targi odbędą się pod Honorowym Patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika – Metropolity Lubelskiego, Pana prof. dra hab. Przemysława Czarnka – Wojewody Lubelskiego, Pana Jarosława Stawiarskiego Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Jego Magnificencji Księdza Profesora Antoniego Dębińskiego – Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Lubelska.tv objęła wydarzenie patronatem medialnym.

Źródło: Stowarzyszenie Wydawców Katolickich

Marta Kowalczyk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe