Znane i nieznane oblicza folii bąbelkowej *

  • 08.11.2019, 14:18 (aktualizacja 08.11.2019, 14:23)
  • Krzysztof Boguń
Znane i nieznane oblicza folii bąbelkowej *
Folia bąbelkowa stała się chyba jednym z najpowszechniej stosowanych materiałów. Korzystamy z niej niemal każdego dnia, stosując ją na różne sposoby, nie zawsze tak, jak rekomendują to producenci. Folia bąbelkowa jest niezmiernie wytrzymała, tworzy wokół zawijanych w nią przedmiotów rodzaj poduszki powietrznej, chroniącej przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wykazuje też świetne właściwości termoizolacyjne. Dzięki temu, sprawdza się w wielu różnych sytuacjach. Do czego może się przydać w warunkach domowych folia bąbelkowa? Poniżej przedstawiamy siedem najpraktyczniejszych zastosowań dla tego niezmiernie przydatnego materiału.

1. Pakowanie do wysyłki

Za każdym razem, gdy chcemy optymalnie zabezpieczyć wszystkie wysyłane przedmioty, folia bąbelkowa okazuje się nieodzwona. Świetnie sprawdza się do owijania szczególnie delikatnej, ceramicznej zastawy stołowej lub pamiątkowych figurek ze szkła. Z jej pomocą zabezpieczymy też duże paczki oraz domowe wyposażenie, jak meble lub sprzęt RTV.

Folia bąbelkowa chroni przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi, w tym otarciami, wgnieceniami i uderzeniami. Stanowi też warstwę izolacyjną, która nie dopuszcza wilgoci do wnętrza paczki. Dzięki niej, każdy pakunek jest w pełni bezpieczny i dotrze do adresata w świetnej kondycji.

2. Przeprowadzka

Każdy, kto choć raz się przeprowadzał, wie jak przydatna staje się wówczas folia bąbelkowa. Można w nią owinąć na czas transportu wszystkie przedmioty, od wyposażenia aż do domowego sprzętu. Folia skutecznie ochroni przez uszkodzeniami mechanicznymi oraz zabezpieczy przed działaniem warunków atmosferycznych, w tym szczególnie wilgoci i zmian temperatury.

Folia idealnie sprawdza się także jako lekki wypełniać do pudełek z drobnymi przedmiotami. Wypełnia pustą przestrzeń i chroni przed przesuwaniem się zawartości oraz wstrząsami, niebezpiecznymi dla delikatnych sprzętów.

3. Domowe magazynowanie

Zdarzają się w domu przedmioty używane okazjonalnie lub sezonowo, które w którymś momencie trzeba zmagazynować, żeby bezpiecznie przeczekały do kolejnego wykorzystania. Mogą to być meble ogrodowe, ozdoby świąteczne lub sprzęty sportowe.

Aby zachowały na długi czas idealny wygląd i działanie, warto je zabezpieczyć na czas przechowywania. Warstwa folii chroni przed dostaniem się do wnętrza kurzu oraz wilgoci. Dzięki temu, wszystkie nasze domowe sprzęty możemy swobodnie przechowywać na strychach, w piwnicach lub garażach. Zawsze będą bezpieczne.

4. Termoizolacja domu

Jak już wspomnieliśmy, folia bąbelkowa sprawdza się także, jako skuteczna termoizolacja. Dlatego też można ją wykorzystać do ocieplenia nieogrzewanych przestrzeni, jak strychy lub piwnice, w których są zamontowane nieszczelne okna. Cienka warstwa folii na ich powierzchni przeciwdziała przedostawaniu się do wnętrza zimnego powietrza oraz wilgoci. Pomieszczenie staje się zatem cieplejsze, bez inwestowania w drogie systemy izolacyjne.

5. Przechowywanie posiłków

Właściwości termoizolacyjne przydają się także, gdy pragniemy zachować optymalną temperaturę potraw, zwłaszcza tych kupowanych na wynos. Owinięcie ich w folię bąbelkową, przeciwdziała szybkiemu wychłodzeniu się lub nagrzaniu. Dzięki temu, każdy posiłek dłużej będzie zdatny do spożycia.

6. Zimowanie roślin

Folia przydaje się także podczas przygotowań do zimy w ogrodzie. Można ją wykorzystać do ochrony najdelikatniejszych okazów roślin przed mrozami. Często używa się specjalnej włókniny lub słomy, jednak folia jest równie praktyczna.

Trzeba tylko pamiętać o pozostawieniu szczelin wentylacyjnych, aby roślina mogła oddychać. Dzięki folii przetrwa ona zimę i na wiosnę znów będzie nas cieszyć pięknym wyglądem.

7. Folia zamiast skrobaczki do auta

Chyba nikt nie lubi tych mroźnych poranków, podczas których trzeba spędzić przynajmniej kilkanaście minut na zeskrobaniu warstwy lodu, która pojawia się na szybie samochodu. Aby ułatwić sobie życie, warto na szybie od zewnętrznej strony położyć kawałek folii bąbelkowej. Gdy przyjdzie taka potrzeba, można ją łatwo zdjąć, bez konieczności skrobania szyby. Samochód będzie od razu zdatny do jazdy, prawie jakby był garażowany.

Folia bąbelkowa to praktyczny materiał, który można wykorzystać na wiele sposobów. Warto zawsze mieć go pod ręką, gdyż znacząco może ułatwić nam wykonywanie codziennych obowiązków.

Szukasz praktycznych porad, jak zapakować różne przedmioty? Koniecznie odwiedź stronę e-hurtowania-opakowan.pl, pełną sprawdzonych rozwiązań i profesjonalnych porad ekspertów, którzy o pakowaniu wiedzą niemal wszystko.

* Artykuł Sponsorowany

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe