Uroczyste świętowanie pod Pomnikiem Unii Litewskiej

  • 08.11.2019, 10:59
  • Marta Kowalczyk
Uroczyste świętowanie pod Pomnikiem Unii Litewskiej Urząd Miasta Lublin
Zapraszamy dzisiaj o godz. 12.00 na przemarsz z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości i 450-lecia Unii Lubelskiej, w którym wezmą udział przedstawiciele władz miasta, uczniowie i nauczyciele III Liceum Ogólnokształcącego, młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 oraz dzieci z lubelskich przedszkoli.

Tradycją III Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, jest coroczne, wspólne spotkanie na Placu Litewskim i odśpiewanie Hymnu Narodowego z okazji 11 Listopada. W tym roku, w związku z obchodami 450-lecia Unii Lubelskiej, wydarzenie otrzyma wyjątkową oprawę artystyczną i połączone będzie z uroczystym przemarszem.

Pochód wyruszy spod Ratusza w stronę Placu Litewskiego w asyście werblistów i żonglerów oraz orkiestry wojskowej. Pod pomnikiem Unii Lubelskiej, uczestnicy wydarzenia wspólnie z Chórem Kantylena odśpiewają Hymn Polski i Te Deum.

Tym podniosłym akcentem społeczność III LO, jedynej szkoły w Polsce noszącej imię Unii Lubelskiej, zakończy szkolne obchody jubileuszu, który obchodzimy w 2019 roku.

 

Źródło; lublin.eu

Marta Kowalczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe