Co wybrać w Lublinie w ten weekend ? *

  • 08.11.2019, 11:23 (aktualizacja 08.11.2019, 11:39)
  • Krzysztof Boguń
Co wybrać w Lublinie w ten weekend ? *
Lublin na weekend 8-10 listopada: Sprawdźcie co ciekawego będzie się działo w Kozim Grodzie !!!

pektakle/Kino
Do Centrum Kultury zapraszamy na sens "Piranie", nowy film twórców kultowego serialu ,"Gomorra", oparty na bestsellerowej powieści Roberto Saviano. "Synonimy" to natomiast film cenionego izraelskiego reżysera Nadava Lapida opowiadający historię młodego izraelskiego mężczyzny imieniem Yoav, który chcąc się odciąć od swojej przeszłości, decyduje się na wyjazd do Paryża. Początki nowego życia nie odpowiadają jednak wyobrażeniom.

Zapraszamy także na pokaz filmu,"Ostatnia pieśń Grajka". Pierwsza połowa filmu zostanie wyświetlona a drugą zajmie się teatr improwizacyjny Golf III a widownia będzie miała wpływ na rozwój akcji i konkretne postacie.

Koncerty
Do DDK Węglin zapraszamy na koncert promujący płytę "Osiecka De Luxe". Maja Kleszcz przyjeżdża aby zaprezentować interpretacje tekstów poetki polskiej piosenki Agnieszki Osieckiej. Towarzyszyć jej będzie znakomity zespół.

"Sentymentalnie Tour" to nowy projekt GrubSona. W ramach kilku wyjątkowych koncertów, usłyszeć będzie można przekrojowy materiał ze wszystkich dotychczas wydanych płyt w zupełnie nowych aranżacjach. Oprócz stałego składu koncertowego "Sanepid", na scenie obok GrubSona pojawią się dodatkowi instrumentaliści m.in sekcja dęta czy kwartet smyczkowy.

Muzyka Ucha Trzeciego to cykl spotkań muzycznych, na które składają się koncerty improwizowane grupy Tatvamasi z zaproszonymi europejskimi artystami. Tym razem do udziału w wydarzeniu zaproszono muzyków berlińskiego składu Alex’s Hand.

Wystawy
Zapraszamy na trwającą jubileuszową wystawę "Z perspektywy lat. Ludzie i wydarzenia" podsumowującą 40 lat Muzeum Martyrologii "Pod Zegarem". Ekspozycja jest próbą ukazania genezy powołania instytucji oraz prowadzonej przez placówkę działalności.

Wernisaż wystawy Pleciemy! We Weave! połączony z pokazem wyplatania już w ten piątek w Warsztatach Kultury. Na wystawie zaprezentowane zostanie plecionkarstwo w kontekście dobrego projektowania, użycia naturalnych materiałów, reusingu, zero waste, nowoczesnego rzemiosła i wartości pracy ludzkich rąk.

Kolejny wernisaż to wystawa prac fotograficznych Roberta Karasia "Bronowice na zawsze" prezentująca siedemnaście autorskich fotografii związanych z tematem dorastania, codziennego życia, zabawy i dzieciństwa w dzielnicy Stare Bronowice.

Warsztaty
To już ostatnie warsztaty sitodruku w ramach projektu "Renesans z Unią w tle". Na przyniesionych materiałach będziecie mieć okazję stworzyć oryginalne nadruki inspirowane renesansem i Unią Lubelską. 

Spotkania
Miłośników fantastyki nie może zabraknąć na XX edycji ogólnopolskiego Festiwalu Falkon. Jednego z największych i najważniejszych konwentów w Polsce o tej tematyce. Trzy dni niezwykłych wydarzeń i spotkań to znakomita okazja do analizy najmniej spodziewanych wizji przyszłości. 

Seryjni Poeci po raz kolejny zagoszczą w Centrum Kultury. Tym razem Dosłowna zaprasza na spotkanie z Łukaszem Kaźmierczakiem/Łucją Kuttig oraz Jolantą Nawrot.

W ramach projektu "Zmienianie świata zaczynam od kawy!" Fundacja Teatrikon zaprasza na różnego rodzaju wydarzenia i warsztaty. Warsztaty z myślenia wizualnego i tworzenia efektywnych notatek, akcja Marzycielska poczta lub spotkanie wokół kuchni roślinnej to tylko niektóre z atrakcji.

Spacery
Podczas spaceru z fundacją Via Jagiellonica odkryjecie tajemnice testamentu Króla Zygmunta Augusta. Jak to się stało, że Lublin otrzymał w nim ważne miejsce i jakie były tego przyczyny? Dowiecie się także co Lublin ma wspólnego z arrasami wawelskimi.

"Koronkowe Madonny i Skrzydlaci Geniusze- niezwykłe historie wykute w kamieniu" to spacer tematyczny jaki proponuje PTTK na sobotnie popołudnie. Pozostając w klimacie zadumy nad przeszłością, Lubelskie spacery z Prusem zapraszają na wspomnienia osób związanych z pisarzem rodzinnie, towarzysko i literacko. Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza natomiast do uczestnictwa w Zaduszkach Majdankowskich będących wspomnieniem postaci, które odegrały ważną rolę w życiu obozowym.

Sport
Zapraszamy na trzeci charytatywny mecz futbolu flagowego Tytani - Wojsko Polskie. Memoriał Plutonowego Rafała Łusiaka odbędzie się na Stadionie Lekkoatletycznym w ten piątek.

Amatorskie Ligi Szachowe zapraszają amatorów królewskiej gry na wspólne główkowanie.

Dla dzieci
Podczas warsztatów "Czacha dymi!", z cyklu Dziecinada w DDK Węglin podczas wspólnej zabawy poruszane są ważne tematy. Podczas warsztatów opartych na technice mindfulness, dzieci będa próbowały zrozumieć uczucie jakim jest smutek.

Spektakl "Bucik Kopciuszka" Teatru Andersena to wariacja na temat znanej wszystkim historii Kopciuszka w wersji dla najmłodszych widzów. Ma on za zadanie oswoić maluchy z przestrzenią teatru.

Różne
Tym razem Lubartowska 77 zaprasza na Jarmark Lubelski z Marchewką w roli głównej. Spróbujcie specjałów z tego nietypowego i jakże użytecznie smacznego warzywa.

Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.

 

 

 

 

 

 

 

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe