Znani a nieznani znów w akcji …….. Siedem grzechów *

  • 08.11.2019, 11:05 (aktualizacja 08.11.2019, 11:53)
  • Krzysztof Boguń
Znani a nieznani znów w akcji …….. Siedem grzechów *
W dniach 20 i 21 listopada 2019 r o godzinie 19.00 w Centrum Spotkania Kultur (Plac Teatralny 1 w Lublinie) oraz 24 listopada 2019 o godz. 18.00 w Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (ul. Jaczewskiego 4 w Lublinie) odbędą się spektakle Znani a nieznani ... . Siedem grzechów, z których wszystkie środki zostaną przekazane na zakup respiratora do wentylacji mechanicznej z pełną automatyczną wentylacją i nieinwazyjny monitor hemodynamiki do Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Znani, a nieznani.… to cykl imprez charytatywnych, organizowanych od siedmiu lat przez Lubelską Akcję Charytatywną, a pozyskane środki finansowe są przeznaczane na konkretne cele charytatywne. Będzie to już ósmy spektakl zagrany pod wspólnym tytułem.

Spektakl Siedem grzechów ma charakter widowiska artystycznego według autorskiego scenariusza Kamili Chylińskiej, Wiktorii Sekuły i Jacka Przybyszewskiego, wyreżyserowanego przez Bogusława Byrskiego. Teksty piosenek i muzykę przygotowali – dr Tomasz Momot i Natalia Wilk, choreografię – Paulina Zarębska, scenografię – Zofia Kuligowska, kostiumy użycza Teatr Muzyczny w Lublinie, a Zespół Szkół Odzieżowo-Włókienniczych im. Wł. Reymonta w Lublinie szyje stroje dla tancerzy.

Odtwórcami poszczególnych ról są powszechnie znani i szanowani przedstawiciele władz samorządowych Lublina, wybitni reprezentanci świata nauki, kultury, medycyny i mediów, popularni i lubiani artyści.

Aktorzy -  amatorzy z bagażem doświadczenia teatralnego, tanecznego, wokalnego, mający dystans do siebie i wielkie serca oraz  zawodowi artyści spotykają się na próbach dwa razy w tygodniu, aby połączyć siły i stworzyć niepowtarzalne widowisko.

 Z roku na rok powiększa się grono widzów spektakli z cyklu Znani a nieznani. W ubiegłym roku sala Centrum Spotkania Kultur na dwóch spektaklach wypełniona była po brzegi. Wychodząc naprzeciw widzom w tym roku postanowiliśmy zagrać trzeci spektakl, tak aby mieszkańcy Lublina i Lubelszczyzny mogli zobaczyć to niepowtarzalne widowisko, które ma na celu wsparcie przede wszystkim pacjentów leczonych w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie, a także pokazuje jak w wielkiej sprawie wszyscy mogą zjednoczyć się i stworzyć prawdziwie profesjonalne dzieło. Liczymy, że uda nam się sprzedać ponad 2000 biletów. Bilety można kupić na stronie: www.biletyna.pl (internetowa platforma sprzedaży biletów). Ceny biletów wynoszą od 70 do 35 zł.

 „Siedem grzechów” - popełnić grzech może każdy. Wiemy z całą pewnością, że “Znani, a nieznani”, wchodząc na scenę, grzeszą przede wszystkim talentem i...

A widzowie, przychodząc na nasz najnowszy spektakl “Siedem grzechów”, zobaczą, jak na przestrzeni wieków inni te grzechy popełniali.

Chciwość, gniew, lenistwo, nieczystość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, pycha i zazdrość…… uff, będzie się działo.

I jeszcze jedno.

Motto spektaklu: „Jakby tak spojrzeć na siedem grzechów głównych, to wychodzi na to, że WIĘKSZOŚĆ Z NICH TO HOBBY”.

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe