Miejska Choinka 2019 *

  • 07.11.2019, 12:17
  • Krzysztof Boguń
Miejska Choinka 2019 *
Tradycyjnie, 6 grudnia, centrum Lublina rozbłyśnie tysiącem świateł za sprawą świątecznych iluminacji. W tym roku dekoracji będzie więcej, a choinka miejska przed Ratuszem zyska dodatkowe 3 m.

W przestrzeni miasta pojawi się 13 nowych elementów iluminacji świąteczno-noworocznej oraz dwie figury aniołów. Przed Bramą Krakowską ustawiona zostanie nowa, przestrzenna dekoracja w formie 4,5-metrowego prezentu, na placu Po Farze stanie altanka inspirowana kształtem i freskami gotyckiej Kaplicy Trójcy Świętej, przed Trybunałem pojawią się anielskie skrzydła, a na Placu Litewskim – otwarta ramka do zdjęć. Dwa nowe anioły znajdą swoje miejsce przed szopką bożonarodzeniową, a na dziewięciu latarniach wzdłuż budynku poczty pojawią się dekoracje w kształcie geometrycznych wzorów świetlnych. Miejska choinka zyska dodatkowy, dolny segment i osiągnie wysokość 13 m. Dotychczasowe anioły otrzymają błyszczące szaty z ornamentami i aureolę z nowych sznurów świetlnych.

Na Placu Litewskim ponownie ustawiony zostanie przestrzenny napis „I LOVE LUBLIN”, na deptak powrócą podświetlane figury poety i renesansowej pary, na latarnie i drzewa symetryczne elementy świetlne, zaś na Stare Miasto kolorowe gwiazdy autorstwa Jarosława Koziary.

Zapalenie miejskiej choinki i wszystkich świątecznych iluminacji planowane jest na 6 grudnia.

  Poniżej kilka fotograficznych zapowiedzi..

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe